Anasayfa Haber E3 2020 Etkinliği İptal Edilebilir

E3 2020 Etkinliği İptal Edilebilir

E3 2020 etkinliği iptal

Oyunseverler tarafından merakla beklenilen E3 2020 etkinliği coronavirus nedeniyle iptal edilebilir.

Oyun dünyasının en önemli etkinliklerinden biri olarak gösterilen ve bu sene 9-11 Haziran tarihleri arasında Los Angeles’da düzenlenmesi planlanan E3 2020 etkinliği coronavirus tehlikesi nedeniyle iptal edilebilir.

Bildiğiniz üzere Corona virüs tehlikesi yüzünden MWC 2020 ve GDC 2020 gibi global anlamda büyük önem arz eden etkinliklikler iptal edilmişti. Tüm bu yaşananlardan sonra şimdi de Haziran ayının ikinci haftasında düzenlenmesi planlanan E3 2020 etkinliğinin iptal edilebileceği ileri sürüldü.

Coronavirus tüm dünya üzerinde etkisini hızla göstermeye devam ederken en son olarak Los Angeles’ta da virüs tehlikesi yüzünden olağanüstü hal ilan edildi.  Bu olağanüstü hal kararından sonra E3 cephesinden konuyla ilgili ilk resmi açıklama geldi.

E3 2020 iptal edilebilir

Etkinliği düzenleyecek olan kuruluş tarafından yapılan açıklamada, katılımcıların ve personellerin sağlığını riske atmak istemediğini ve 9-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinliğin iptal edilebileceğine dikkat çekiliyor. Şimdilik etkinliğin iptali hakkında henüz net bir açıklama yapmayan kuruluş, günlük olarak yaşanan gelişmeleri değerlendirip bir karara varacağını da belirtiyor.

ESA’nın şimdilik nasıl bir karara imza atacağı bilinmiyor. Ancak ESA’ya yakın kaynaklarca elde edilen bilgilere göre, 9-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek olan etkinlik ile ilgili nihai kararın ise Mayıs ayı içerisinde verilmesi bekleniyor.

İlginizi Çekebilir: Mobil Dünya Kongresi (MWC 2020) İptal Edildi