Anasayfa Haber Sağlık Bakanlığı, Online Koronavirüs Testi Başlattı

Sağlık Bakanlığı, Online Koronavirüs Testi Başlattı

Sağlık Bakanlığı tarafından hizmete sunulan Online Koronavirüs Uygulaması ile gerekli soruları yanıtlayarak durumunuz hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Koronavirüs (COVID-19) salgını, Çin’in Wuhan şehrinden yayılmaya başladıktan sonra etkisini artırmaya devam ediyor. Son haftalarda özellikle Avrupa ülkeleri olmak üzere ülkemizde vaka sayısı katlanarak artmaya başlamıştı. Pandemi ile mücadele için önlemler alınmaya devam ederken Alo 184 danışma hattı kullanıma girmişti.

Sağlık Bakanlığı sitesinden bu testi yaparak Koronavirüs riskinizin olup olmadığı hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Sonuçların sadece öneri niteliği taşıdığı ve kesin sonuç belirtmediğinin özellikle altı çiziliyor.

Teste başlamadan önce TC kimlik numarası, baba adı, doğum yılı ve telefon numarası girmeniz gerekiyor. Telefon numarası, olası bir acil durumda sizinle iletişime geçmek amacıyla alınıyor. Anket dört sayfadan oluşuyor ve burada kronik hastalıklarınız, son 14 günde en çok bulunduğunuz şehir ve görülen şikayetler gibi sorular yer alıyor.

Tüm aşamaları doğru bir şekilde tamamladıktan sonra ise durumunuz hakkında bir değerlendirme yapılıyor. Eğer ilerleyen günlerde durumunuzda bir değişiklik varsa bu testi tekrarlayabilirsiniz. Eğer kendinizde veya yakınınızda bir şüphe hissetmiyorsanız bu sistemi meşgul etmemekte fayda var.

Bu uygulamada işlenen kişisel verileriniz bakımından veri sorumlusunun T.C. Sağlık Bakanlığı olduğunu söyleyelim. Ayrıca bu uygulamada işlenen kişisel verilerin hiçbir amaçla üçüncü taraflara aktarılmayacağı belirtiliyor.

T.C Sağlık Bakanlığı Online Koronavirüs Kontrol Uygulaması

İlginizi çekebilir: