Anasayfa Haber The Witcher 2. Sezon Koronavirüs Nedeniyle Gecikebilir

The Witcher 2. Sezon Koronavirüs Nedeniyle Gecikebilir

Yayınlanan bir rapora göre The Witcher yeni sezon çekimleri Koronavirüs endişesi nedeniyle askıya alındı.

Koronavirüs’ün en çok etkilediği ülkelerden birisi de İngiltere olmuştu. İngiltere’de vakalar giderek artıyor ve birçok işletme virüsün yayılmasını yavaşlatmak için geçici olarak ofislerini kapatıyor. Netflix de bu durumun ardından The Witcher yapımını iki hafta boyunca durdurma kararı aldı. Bu da İngiltere’de çekilen ve koronavirüsün vurduğu ilk büyük TV şovu oldu. Netflix buna ek olarak ABD ve Kanada’daki yapımları durdurma kararı vermişti.

Henry Cavill’in başrolünde oynadığı dizi Netflix tarafından yapılıyor ve Londra’nın batısındaki Arborfield Studios’ta çekiliyor. Prodüksiyon ekibine gönderilen e-posta ile yapımın durdurulma kararı verildiği gelen bilgiler arasında.

The Witcher yapım ekibine yakın bir kaynak, “Bu zor zamanda iki hafta boyunca çekimleri duraklatma kararı derhal yürürlüğe girdi. Bu, herkesin nasıl ilerleyeceği konusunda bilinçli kararlar vermesine izin verecek.” şeklinde bir açıklama yaptı.

Bu süre iki hafta olarak belirtilse de gidişat bu sürenin daha fazla uzayacağına işaret ediyor. Dizinin içeriğiyle ilgili ise neredeyse hiçbir detay olmasa da Geralt’ın akıl hocası Vesemir’in yeni sezonda yer alacağını biliyoruz. Görünen o ki Witcher yapımı hayranlarını bir süre daha bekletecek.

İlginizi çekebilir: Yeni Witcher Oyunu Ufukta Göründü