Anasayfa Haber Bülten Minecraft RTX İçin Oyunculara Yardımcı Olacak Eğitimler Yayınlandı

Minecraft RTX İçin Oyunculara Yardımcı Olacak Eğitimler Yayınlandı

NVIDIA, ray-tracing alanında Minecraft oyuncularına başlangıçta yardımcı olacak bazı eğitimler yayınladı.

NVIDIA, Minecraft RTX’in çıkışına hazırlanırken dünyada Minecraft topluluğunun en yetenekli isimleriyle birlikte çalışıyor. Ekran görüntülerindeki dünyaları tasarlayan Razzleberries, BlockWorks ve GeminiTay, seçilen harita tasarımcılarından sadece birkaçı.

Razzleberries’ten Of Temples and Totems RTX – Oyuncuları gizemli tapınaklarda keşfe çıkaran ve görevleri tamamlamaya odaklanan bir macera dünyası. Tapınaklarda her pikselden yayılım ve gerçek zamanlı gölge örnekleri görülebiliyor. Global aydınlatmadan yararlanılarak da oyunculara etkileyici bir deneyim sunuluyor.

BlockWorks’ten Imagination Island RTX – Gizli mesajlarla dolu, tamamen keşfedilebilir bir eğlence parkı olan Imagination Island RTX, her biri gerçek zamanlı ray-tracing teknolojisinin bir unsuruna odaklanan dört ayrı bölgeden oluşuyor. Bu sahnede parkın ziyaretçi merkezini aydınlatan güneş ışınlarının pencereden geçip zeminde parlamasını gerçek zamanlı olarak görebiliyoruz.

GeminiTay’den Crystal Palace RTX – Tuhaf ve fantastik temaya sahip bu hayatta kalma haritası, ustaca inşa edilmiş bir kaleye ev sahipliği yapıyor. Ray tracing teknolojisiyle hazırlanan gölgeler ve harika atmosfer, birebir ölçüde yapılmış bu dünyaya gerçekçilik katıyor.

Minecraft Harita Tasarımcıları İçin Araçlar ve Eğitimler

NVIDIA ayrıca Minecraft oyuncularının etkileyici ve gerçekçi dünyalar kurabilmesi için bir dizi araç ve kılavuz yayınladı. Aslen Silikon Vadisi’nde düzenlenecek GPU Teknoloji Konferansı’nda duyurulması planlanan bu çevrim içi eğitimler GTC Digital etkinliğinin bir parçası olarak yayınlanıyor. Eğitimlerde şunlar yer alıyor:

Fizik tabanlı işlenmiş dokular oluşturmak için – Minecraft RTX’in yol izleme (path tracing) özelliğinin ve PBR dokularının ardındaki ayrıntıların anlatıldığı, bu iki özelliğin birlikte nasıl inanılmaz manzaralar oluşturduğunun gösterildiği bir sunum ve kılavuz. Bu kılavuzda kendi PBR dokularınızı ve doku paketlerinizi nasıl yapacağınız adım adım anlatılıyor.

Java dünyalarını RTX dünyalarına dönüştürmek için- Minecraft harita tasarımcılarıyla birlikte çalışan NVIDIA, dünyanızı yakında çıkacak Minecraft RTX’in temelini oluşturan Bedrock Windows 10 Edition’a dönüştürmek için resmi olmayan en iyi yöntemleri bir kılavuzda topladı.

NVIDIA ekipleri Microsoft’la birlikte yürüttükleri yoğun çalışma sonucunda; yansımalar, gölgeler, ışık yayan maddeler, global aydınlatma ve diğer gerçekçi aydınlatma efektleriyle dolu, tamamen yol izleme (path tracing) teknolojisiyle oluşturulan dünyalar tasarladı. Tüm bu efektlerle doğal bir şekilde etkileşime giren fizik tabanlı dokular Minecraft bloklarına uygulandı. Bu PBR dokuları her pikselde yayılım, hacimsel efektler ve daha önce eşi benzeri görülmemiş manzaralar elde edilmesini sağlıyor.