Anasayfa Haber 10. Nesil Intel İşlemciler Ne Zaman Satışa Çıkacak?

10. Nesil Intel İşlemciler Ne Zaman Satışa Çıkacak?

30 Nisan’da duyurulmasını beklediğimiz Comet Lake-S işlemcilerin satışa çıkması için 27 Mayıs tarihi ön plana çıkıyor.

Intel’in 10. nesil Comet Lake masaüstü işlemcilerinden i5-10600K, i7-10700K ve i9-10900K’nın özelliklerini sunumlarda görmüştük. Hatta bazı kullanıcıların eline ulaşan yeni işlemcilerin test sonuçlarını sizlerle paylaşmıştık. Peki bu işlemciler ne zaman satışa çıkacak? Gelen sunum görselleriyle birlikte sunumun 30 Nisan tarihinde yapılacağı artık kesin gibi. Ancak bildiğiniz üzere duyuru yapıldığı andan itibaren ürünler satışa çıkmıyor.

Wccftech, belirtilmeyen kaynaklardan gelen bilgilere göre, yeni Comet Lake-S masaüstü ailesinin 27 Nisan’da satışa açılacağını söylüyor. Yani 30 Nisan 13:00’da (GMT) basın ambargosu kalkacak. Aradan neredeyse 1 ay geçtikten sonra ise 27 Mayıs’tan itibaren işlemci satışları başlayacak. Aynı zamanda ürün incelemeleri de paylaşılacak.

Şu anda iş ortaklarının yeni nesil anakartlarını (Z490, H470, B460) incelemeler için gönderdiği de gelen bilgiler arasında. Intel’in 10. nesil işlemcileri, AMD’nin Ryzen 3000 serisi işlemcilerinin karşısına konumlandırılacak. Mavi ekip yeni serisinin duyurusu için oldukça geç kaldı. Zira AMD tarafı Ryzen 4000 masaüstü işlemci ailesini 2020’nin ikinci yarısında duyurmayı planlıyor.  Bu sebeple 10. nesil Comet Lake-S işlemcilerin raflarda ne kadar süre kalıcı olacağını göreceğiz.

İlginizi çekebilir;

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.