Anasayfa Haber Activision Blizzard CEO’su, Pandemi Sebebiyle Çalışanlarıyla Özel Olarak İlgileniyor

Activision Blizzard CEO’su, Pandemi Sebebiyle Çalışanlarıyla Özel Olarak İlgileniyor

Call of Duty: Modern Warfare ve Sekiro gibi oyunların arkasındaki yayıncının başkanı, şirketin pandemi ile başa çıkmak için attığı adımları açıkladı.

Activision Blizzard CEO’su Bobby Kotick, kendisi de dahil olmak üzere şirketin Koronavirüs pandemisiyle başa çıkmak için bazı büyük adımlar attığını söyledi. Kotick, CNBC ile yaptığı röportajda kişisel cep telefonu numarasını dahi tüm çalışanlara verdiğini belirtti.

Kotick, “Yaklaşık bir ay önce, e-posta adresimden telefon numaramı içeren bir e-posta gönderdik ve sağlık hizmetleriyle ilgili bir endişesi olan her çalışanın doğrudan benimle iletişime geçmesini sağladık.” dedi.

CEO, birkaç yüz çalışanın doğrudan ona ulaştığını ancak neyse ki çok az çalışanda testin pozitif çıktığını belirtti. Ayrıca Activision Blizzard olarak çalışanların yakınındaki yerel hastaneler ve klinikler için finansal destek de dahil olmak üzere birkaç girişimde bulunduklarından bahsetti.

CEO’nun ve şirketin çalışanlarına gösterdiği ilgi ise gerçekten takdire şayan. Koronavirüs pandemisi, şirketleri stüdyolar yerine evden çalışma şeklindeki bir yapıya iterek dağıtım kanallarını kesintiye uğrattı ve gelişmeyi yavaşlattı. Bu da The Last of Us 2 gibi büyük oyunlar da dahil olmak üzere sektörde gecikmelere neden oluyor. Haberini almadığımız ve durumdan etkilenen farklı birçok oyun da olmalı. Tüm bu etkenler, E3 2020’nin de iptal edilmesine neden oldu. ESA, dijital ortamda bir etkinlik düzenlemeyeceğini belirtti. Bu nedenle yayıncılar duyurularını kendi çabalarıyla yapacaklar.

Valve, yakın zaman önce Steam üzerinde düzenlenecek yeni bir oyun festivali duyurmuştu. Bu dijital etkinlik 9-14 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek ve beklenen oyunların bir bölümü oyunseverlerle buluşacak.

İlginizi çekebilir: F1 2020 Yeni Takım Yönetimi Modu İle Geliyor

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.