Anasayfa Haber GTA 6 Geliştirme Sürecinin Başladığı Doğrulandı

GTA 6 Geliştirme Sürecinin Başladığı Doğrulandı

GTA 6

Oyunseverlerin merak ettiği GTA 6 hakkında bugün önemli bir gelişme yaşandı. Yaşanan gelişmeye göre yeni GTA oyununun geliştirme sürecinde olduğu doğrulandı.

Rockstar Games’in merakla beklenen oyunu GTA 6 ile ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Bugün ise yaşanan gelişmeyle beraber GTA 6’nın geliştirme sürecinde olduğu resmi olarak doğrulandı.

Son zamanlarda ortaya atılan iddialar üzerine Rockstar ile görüşen Kotaku’dan Jason Screirer, milyonlarca oyuncunun merakla beklediği haberi açıkladı. Bu kısımda yayınlamış olduğu makalede geliştirici ekibin GTA 6 için çalışmalara başladığını belirten Screirer, henüz Rockstar’ın geliştirme sürecinin ilk evrelerinde olduğunun da özellikle altını çizdi. Anlayacağınız üzere yeni GTA oyununun yayınlanması için birkaç yıl daha beklememiz gerekiyor.

Bunun haricinde Screirer’ın yazısında dikkat çektiği bir önemli konu ise Rockstar Games çalışanlarının artan çalışma saati olarak karşımıza çıkıyor. Bildiğiniz gibi Red Dead Redemption 2’nin geliştirme sürecinde çalışanlar 60 saatten fazla mesai yapmıştı. Şimdi de GTA VI için kolları sıvayan yazar ekibinin, oyunun senaryosunu tamamlamak için haftada 100 saatten fazla çalıştığı ortaya çıktı.

GTA 6

Screirer’ın aktarmış olduğu bilgilere göre, Rockstar Games her ne kadar çalışma saatlerini arttırmış olsa da çalışanların üzerindeki yükü azalmayı planladığını da görmekteyiz. Bu kısımda ise serinin diğer oyunlarına kıyasla GTA 6’nın biraz daha küçük ölçekli olacağını belirten Kotaku editörü, oyunun daha sonra güncellemelerle genişleyeceğini belirtiyor.

Şimdilik, Rockstar’ın içerik konusunda nasıl bir değişikliğe gideceği bilinmiyor. Ancak Rockstar’a yakın kaynaklarca elde edilen bilgilere göre, yeni oyunla beraber tıpkı Fortnite’da olduğu gibi sezon mantığının oyunculara sunulacağı iddia ediliyor.

İlginizi çekebilir: Epic Games Bedava Just Cause 4 ve Wheels of Aurelia Dağıtıyor