Anasayfa Haber Call of Duty Warzone’da Hileciler Birbirleriyle Eşleştirilecek

Call of Duty Warzone’da Hileciler Birbirleriyle Eşleştirilecek

Call of Duty Warzone hile

Hileciler yüzünden son zamanlarda sık sık gündeme gelen Activision, Call of Duty Warzone için ilginç bir önleme imza atıyor.

70.000’den fazla oyuncunun hesabını hile sebebiyle yasaklayan Activision, Call of Duty Warzone için yeni önlemler almaya devam ediyor. Son olarak hileciler yüzünden cross-play (platformlar arası oynama) desteğini kaldıracağı iddia edilen Activision, şimdi de hile yaptığı düşünülen kişileri birbirleriyle eşleştirerek cezalandıracak.

Yayınlanan rapora göre Activision son güncellemesiyle beraber yeni bir güvenlik sistemini kullanıma sunacak. Bu sistem sayesinde oyuncular hile yaptığından şüphelendiği oyuncuları kolay bir şekilde yapımcı firmaya raporlayabilecek. Söz konusu bu oyuncular ise soruşturma sürecinde birbirleriyle eşleştirilecek. Soruşturma sonunda ise hile yaptığı ortaya çıkan oyuncular ise oyundan kalıcı olarak banlanacak ve rapor eden kişiye oyuncunun banlandığı bildirilecek. Böylelikle oyundaki diğer oyuncularda hilecilerden haberdar olabilecek.

Yeni güncellemeyle aynı zamanda Activision yeni güvenlik politikası da oyunculara ayrıntılı bir şekilde paylaşacak. Böylece oyuncular banlanmaya sebep olabilecek olan davranışlara karşı uyarılacak. Şimdilik, Activision’ın yeni güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı bilinmiyor. Ancak alınan bu önlemlerden de görebileceğiz üzere, yapımcı firmanın önümüzdeki günlerde hilecilere karşı daha sert bir tutum izleyeceğini ve daha fazla hileciyi oyundan banlayacağını tahmin etmekteyiz.

İlginizi çekebilir: Fortnite Mobile Google Play Store’a Geldi