Anasayfa Haber Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs WhatsApp Danışma Hattı Kurdu

Sağlık Bakanlığı, Koronavirüs WhatsApp Danışma Hattı Kurdu

whatsapp çoklu cihaz desteği

Yeni danışma hattı ile birlikte WhatsApp üzerinden birçok yazılı ve görsel kaynağa ulaşmak mümkün.

Koronavirüs salgını dünyanın tüm ülkelerine yayılmış durumdayken etkisi özellikle son günlerde oldukça arttı. Vaka sayısı dünya üzerinde 2 milyon 700 bini aşmışken doğru bilgi ve kaynaklara ulaşmak da çok önemli. Bu bağlamda teknolojiden yararlanan kurumlar da çeşitli hizmetleri kullanıma sunuyor. Sağlık Bakanlığı, geçtiğimiz ay Online Koronavirüs Testi hizmetini başlatmıştı. TÜBİTAK COVID-19 Web Portalı ise tüm güncel bilgi ve kaynakları bir araya getirmişti.

Sağlık Bakanlığı, şimdi ise COVID-19 ile mücadele için yeni bir WhatsApp danışma hattı kurdu. Bu hizmet kapsamında 0541 888 01 84 numarası üzerinden 7/24 güvenilir ve güncel bilgiler sunulacak.

0541 888 0184 numarasını rehberinize ekledikten sonra WhatsApp Danışma Hattı’na bir şey yazdığınızda sizi böyle bir ekran karşılıyor;

“Bu hat, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yeni korona virüs hastalığı (Covid-19) hakkında bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Lütfen yapmak istediğiniz işlemin başında yer alan rakamı yazarak cevaplayınız. (Örneğin, bilgi almak için 2 yazıp cevaplayınız.)

1. Kendimde veya çevremde yeni korona virüs hastalığı olduğunu düşünüyorum.

2. Yeni Koronavirüs Hastalığı ile ilgili bilgi almak istiyorum.

Acil durumlar için lütfen 112 Acil Çağrı Merkezi numarasını arayınız.”

Burada alt başlıklar aracılığıyla genel bilgilerden korunma yollarına kadar birçok konuya ışık tutan hazır video, afiş, broşür ve makale gibi yazılı ve görsel kaynağa ulaşılabiliyor.

İlginizi çekebilir: WhatsApp, Koronavirüsle Mücadele için Bilgi Merkezi Kuruyor