Anasayfa Haber Yeni Huawei P Smart, Google Uygulamalarıyla Gelebilir

Yeni Huawei P Smart, Google Uygulamalarıyla Gelebilir

Huawei P Smart

Yeni sızıntılar, Huawei’nin P Smart modelini yenileyeceğine ve telefonun Google uygulamalarını içereceğine işaret ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, Çin ile girdiği ticaret yarışında Amerikalı şirketlerin Huawei ile işbirliği yapmasını engellemişti. Sürecin devamında çıkan modeller, Google uygulamalarından arındırılmış bir şekilde piyasaya sürülmüştü. Şirket Huawei ve Honor markaları altında bir dizi cihazı Google uygulamaları olmadan piyasaya sunarak rekabetin içinde kalmaya devam etti.

Cihazın Google uygulamalarıyla gelmesinin sebebi halihazırda Google lisansı almış bir modelin yenilenmesinde yatıyor. Raporlarda yeni P Smart’ın selefi gibi HiSilicon Kirin 710F yonga ve 13MP f/2.0 diyaframlı ana kameraya sahip olduğunu belirtelim. 3400mAh batarya ve 2MP derinlik kamerası da korunan özelliklerden.

Yenilenmiş olan sürümde 6.21 inç 2340×1080 çözünürlüklü LCD panel kullanılıyor. Selefindeki 3 GB RAM değeri de 4 GB‘a yükseltiliyor. Ayrıca depolama tarafında da 64 GB olan kapasite 128 GB‘a çıkartılıyor. Android sürümü ise 9.0 Pie olarak kalacak ve bu sürüme EMUI 9.1 arayüzü eşlik edecek. Bu da Google lisansına bağlı kalabilmenin bir diğer nedeni diyebiliriz. Ayrıca yenilenen telefonun 200 € ile 220 € arasında bir fiyat ile gelmesi bekleniyor.

 

Son olarak, Huawei’nin bu politikası diğer eski modellerde de devam edecek mi hep birlikte göreceğiz.

İlginizi çekebilir: Quick Charge 4+ Hızları Sunan Quick Charge 3+ Duyuruldu