Anasayfa Haber Huawei, EMUI 11 Güncellemesi İçin Çalışmalara Başladı

Huawei, EMUI 11 Güncellemesi İçin Çalışmalara Başladı

Huawei EMUI 11 güncellemesi

Huawei’nin EMUI 11 güncellemesi için geliştirme çalışmalarına başladığı ortaya çıktı.

Hatırlarsanız, Huawei kısa bir süre önce P40 serisini resmi olarak tanıtmış ve EMUI 10.1 arayüz güncellemesini de söz konusu modellerle beraber piyasaya sunmuştu. Halen birçok cihaz geçtiğimiz yıl Eylül ayında yayınlanan EMUI 10 güncellemesini almamışken, bugün yayınlanan rapor ile beraber Huawei’nin EMUI 11 güncellemesi için çalışmalara başladığı gözler önüne serildi.

Bildiğiniz üzere Xiaomi, 27 Nisan günü düzenlemiş olduğu lansmanda MIUI 12 arayüzü tanıtmıştı ve MIUI 13 için çalışmalara başladığını açıklamıştı. Xiaomi’nin bu hamlesinden sonra benzer bir hamleye başvuran Huawei’de yeni arayüz tasarımı için kolları sıvadı.

EMUI 11’in varlığı ise AppGallery’deki Huawei Üye Merkezi uygulamasının güncelleme notlarında keşfedildi. Söz konusu güncelleme notlarında ise, Üye Merkezi uygulamasının EMUI 11 güncellemesi ile optimize edildiğine dikkat çekiliyor. Bu da Huawei’nin bir sonraki EMUI güncellemesi için çalışmalara başladığı anlamına geliyor.

Huawei EMUI 11 güncellemesi

Şimdilik, yeni arayüz güncellemesinin hangi yeniliklerle geleceği bilinmiyor. Ancak, yeni arayüz güncellemesiyle Huawei Mobil Servisleri’nin daha önce hiç oladığı kadar derin entegrasyonunun gerçekleştirilmesi bekleniyor. Bunun en büyük nedeni ise ABD hükümetinin halen devam ettirdiği ambargo kararı olarak gösteriliyor. Bu yüzden bir süre daha Huawei telefonların Google uygulamalarından yoksun olarak piyasaya sunulacağı ön görülüyor.

İlginizi Çekebilir: iPhone 12 Fiyatları Sızdırıldı