Anasayfa Haber Apple, Sanal WWDC 2020 İçin Tarih Verdi

Apple, Sanal WWDC 2020 İçin Tarih Verdi

WWDC 2020 Tarihi

Apple geliştiricilerini bir araya getiren WWDC 2020 etkinliği bu yıl dijital olarak düzenleniyor.

Apple tarafından Dünya Geliştiriciler Konferansı yani WWDC 2020 etkinliğinin bu yıl 22 Haziran tarihinde gerçekleştirileceği duyuruldu. Apple Developer uygulaması ve Apple Developer internet sitesinin ev sahipliğinde gerçekleştirilecek etkinliğin tüm geliştiriciler için ücretsiz olacağı ifade ediliyor. Apple’ın WWDC başlarken bir açılış etkinliği planladığı da bilgiler arasında.

Tabii ki geçtiğimiz yılların aksine Apple bu etkinliği tamamen dijital olarak gerçekleştirecek. Bu yılki etkinliğin sanal formatta ve ücretsiz düzenlenmesi milyonlarca kullanıcıyı ilgilendiriyor. Şirketin normalde etkinliğe katılım için bilet başına 1.599 dolar fiyat istediğinin de altını çizmek gerek.

WWDC 2020’nin bir parçası olan Swift Student da tüm dünyadan genç katılımcıların katılması ile farklı bir boyut kazanacak. Öğrenciler, Swift Student Challenge’ta Swift Playgrounds ile 3 saniyede deneyimlenebilecek etkileşimli bir sahne yaratacak.

Bu yılki etkinlikte iPadOS 14, watchOS 7, tvOS 14 ve macOS 10.16 hakkında ilk detayları öğrenebileceğiz. Yeni ürünlerin de tanıtılıp tanıtılmayacağı ise merak konusu.

İlginizi çekebilir: EA Play 2020 Tamamen Dijital Olarak Düzenlenecek