Anasayfa Haber macOS Mesajlar, iOS Sürümündeki Yeteneklere Kavuşacak

macOS Mesajlar, iOS Sürümündeki Yeteneklere Kavuşacak

macOS Mesajlar Catalyst

iOS sürümü oldukça arayı açan macOS Mesajlar uygulaması sonunda mobile yetişecek.

Apple, iOS platformundaki eş değeri ile kıyaslandığında oldukça geride kalan macOS Mesajlar uygulamasına sonunda el atmış gibi gözüküyor. iPhone akıllı telefon sahiplerinin cihazlarına bakmak zorunda kalmadan gelen metin mesajlarına bakmasına olanak veren uygulamada birçok özellik ve efekt uzun zamandır eksik.

Sızan iOS 14 kodunda keşfedilen satırlar ise baştan aşağı yenilenen Mesajlar uygulaması hakkında ipuçları vermiş durumda. Catalyst tabanlı olacak uygulamanın iOS ve iPadOS sürümlerini aratmayacağı görülüyor. Bu yeni sürümün tanıtımının ise Haziran ayında dijital olarak gerçekleştirilecek olan WWDC 2020 etkinliğinde yapılması bekleniyor. Son sürümü ise tabii ki sonbahar aylarında kullanıcılar ile buluşacak.

Bu gelişme, Apple’ın macOS için yeni planları olduğuna dair bir işaret olarak kabul edilebilir. Şimdiye kadar macOS’taki Catalyst uygulamaları Podcast’ler, Borsa ve Sesli Notlar gibi daha az önemli uygulamalar olmuştu. Şimdi ise Catalyst’in Mesajlar gibi çok daha önemli bir uygulamada kullanılması, diğer macOS uygulamalarında da değişim yaşanabileceğini düşündürüyor.

İlginizi çekebilir: Apple, Sanal WWDC 2020 İçin Tarih Verdi