PlayStation 5 tanıtım tarihi

PlayStation 5 Haziran’da Tanıtılabilir

In Haber, Oyun by Deniz AslanLeave a Comment

Merak edilen PlayStation 5 tanıtım tarihi ile ilgili yeni iddialar ortaya çıktı.

Bir süredir sızıntı haberlerine konu olan PlayStation 5 tanıtım tarihi ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Hatırlarsanız, daha önceden yayınlanan raporlarda Sony’nin PS5 için Haziran ayının başında bir etkinlik düzenleyeceği iddia edilmişti. Bugün ise Bloomberg tarafınca yayınlanan raporda Sony’nin merakla beklenen konsolu 3 Haziran tarihinde resmi olarak lanse edeceğini görmekteyiz.

Bildiğiniz üzere Sony, geçtiğimiz Mart ayında düzenlemiş olduğu lansman ile beraber PS5’in merak edilen teknik özelliklerini açıklamıştı. Fakat Sony bu etkinlikte yeni nesil konsolunun teknik özelliklerini açıklamış olsa da fiyat ve tasarım konusunda herhangi bir bilgi paylaşmamıştı. Sony’nin bu hamlesi ise özellikle oyuncular tarafından bir hayli eleştirilmişti.

Ancak Bloomberg tarafından yayınlanan raporda büyük PS5 etkinliği için geri sayımın başladığına şahit olmaktayız. 3 Haziran tarihinde düzenleneceği belirtilen bu etkinlikte ise Sony’nin hem yeni nesil konsolun tasarımını göstermesi hem de oyunlarını tanıtması bekleniyor. Tabi şimdilik Sony cephesinden söz konusu bu etkinlik ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Ancak, Sony’e yakın birçok kaynağın 3 Haziran tarihini doğruladığını da belirtmekte yarar var.

Bloomberg’in raporunda aynı zamanda bu etkinlikte sadece PS5 oyunlarının ve tasarımın gösterileceğine de özellikle dikkat çekiliyor. Bu kısımda yayınlanan raporda ise yeni nesil konsolun fiyatının Ağustos ayında detaylandırılacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: PS5 Resmi Sitesi Güncellendi