Anasayfa Haber Yeni CS:GO Güncellemesi Performansı Artırıyor

Yeni CS:GO Güncellemesi Performansı Artırıyor

CS:GO Güncelleme

Orta ve düşük seviye ekran kartına sahip oyuncular, yeni CS:GO güncellemesi ile birlikte bir nebze rahatlayacak.

Valve, 2012 yılında çıkış yapan Counter Strike: Global Offensive için bugüne kadar sayısız güncelleme yayınlamıştı. Popüler FPS oyunu özellikle son dönemde çok sayıda kişi tarafından oynanıyor ve anlık oyuncu rekorları kırıyor.

Rekabetçi FPS oyunu nispeten düşük sistem gereksinimlerine sahip diyebiliriz. Geçtiğimiz haftalarda beta olarak yayınlanan ve sonrasında tam olarak çıkış yapan Texture Streaming özelliği, düşük sisteme sahip oyuncuları rahatlatacak.

Bu özellik, oyundaki yüksek çözünürlüklü dokuların yüklenmesini gereken en son ana kadar ertelenmesini sağlıyor ve render sürecini rahatlatıyor. Böylece video belleğinden de tasarruf edilebiliyor. Bu ayarın devre dışı bırakılması, artan doku belleği tüketimine neden oluyor.

Özet olarak bu modun eski diyebileceğimiz ekran kartına sahip sistemlerde faydalı olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca yavaş disk erişim sürelerine sahip sistemlerde dokuların daha hızlı yüklenebileceği vurgulanıyor.

Bunun yanı sıra yeni güncelleme ile birlikte oynanışta iyileştirmeler, menü arka planını özelleştirme ve yeni çıkartmalar gibi geliştirmeler yapıldı.

Texture Rendering Ayarı Nasıl Açılır?

  • Oyuna girdikten sonra Ayarlar > Görüntü sekmesine giriş yapalım.
  • Buradan Texture Streaming ayarını bulduktan sonra Etkin seçeneğini işaretleyip oyuna geçebilirsiniz.Texture Streaming
  • Buna ek olarak aynı sekmede yer alan “Main Menu Background Scenery” bölümünden ana menünün arka plan görüntüsünü ayarlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: The Last of Us Part 2 İçin 20 Dakikalık Oynanış Videosu Yayınlandı