Galaxy Watch 2

Yeni Nesil Galaxy Watch Özellikleri Ortaya Çıktı

In Haber, Mobil by Asım DemirLeave a Comment

Samsung’un yeni nesil Galaxy Watch serisi FCC veritabanında ortaya çıktı.

Bu hafta FCC tarafından önemli bir sertifika alan yeni nesil Galaxy Watch’un özellikleri gözler önüne serildi. Sertifika bilgilerinde ortaya çıkan iki model, SM-R845 ve SMR855 olarak kodlanmış LTE modelleri olarak karşımıza çıkacak. FCC’de henüz listelenmemiş olan Wi-Fi modellerinin de SM-R840 ve SM-R850 olarak adlandırılması bekleniyor.

FCC’deki rapor, akıllı saatlerin bir taslağını ve bazı özellikleri gün yüzüne çıkarıyor. Buna göre 45mm paslanmaz çelik bir kasa, Gorilla Glass DX dayanıklılık koruması, 5ATM suya ve toza dayanıklılık sertifikası, GPS ve LTE bu özelliklerden bazıları. Bahsedilen çelik kasanın haricinde alüminyum ve titanyum bir modelin de beklendiğini belirtelim.

Şemalardaki arka yüzlere rağmen, raporda her iki modelin de ön yüzü bulunmuyor. Bu yüzden yakın bir tarihte tanıtılması beklenen modellerin tasarımıyla ilgili net bir bilgi ise henüz ortaya çıkmış değil.

Son olarak, rapordaki şemalar yeni nesil akıllı saatlerin doğrudan Galaxy Watch ismiyle anılacağını ortaya koyuyor ancak önceki Galaxy Watch Active 2 modelinin arkasında da Galaxy Watch ibaresi bulunması, bu iddiayı çürütüyor. Bu sebeple, yeni nesil Galaxy Watch akıllı saatler, serinin devam niteliğinde olan Galaxy Watch 2 ve Galaxy Watch 3 isimlendirmesiyle devam edecektir.

İlginizi çekebilir: Qualcomm FastConnect 6700 ve 6900 Duyuruldu