Instagram çift katlı hikayeler

Instagram Çift Katlı Hikayeler Özelliğini Test Ediyor

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

Instagram çift katlı hikayeler özelliği üzerinde çalışıyor.

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Instagram, yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Bu doğrultuda yayınlanan raporlara göre Instagram’ın çift katlı hikaye akışı özeti üzerinde çalıştığını görmekteyiz.

Bildiğiniz üzere Instagram’ın çift katlı hikayeler özelliği ilk olarak geçtiğimiz aylarda tersine mühendislik analisti Jane Manchun Wong tarafından gözler önüne serilmişti. Sosyal medya platformunun çift katlı hikaye akışı özeti üzerinde çalıştığına dikkat çeken Wong, ayrıca yayınlamış olduğu raporda Hikayeler arasındaki geçişin daha da kolaylaştırılacağını belirtmişti.

Instagram çift katlı hikayeler

Yaşanan bu gelişmelerin hemen ardından bugün ise Instagram tarafından yapılan açıklamayla beraber halihazırda test edilen bu özelliğin, belli başlı kullanıcıların erişimine sunulduğu duyuruldu. Şimdilik, sınırlı sayıda kullanıcının erişim sağlayabileceği açıklanan bu özellik sayesinde, kullanıcıların tek bir ekrandan daha fazla hikayeye ulaşabileceklerini gözlemlemekteyiz.

Bununla birlikte kullanıcıların birbiriyle olan etkileşim oranını daha da arttırmayı hedeflen Instagram, bahsi geçen özellik ile ilgili bir takım açıklamalarda da bulundu. Bu kısımda kullanıcıların uygulama deneyimini geliştirmek adına her zaman yeni özellikleri test etmeye devam edeceklerini belirten sosyal medya devi, aynı zamanda söz konusu özelliğin gerekli testlerden sonra tüm kullanıcılar için de yayınlanacağını müjdeledi.

Instagram çift katlı hikayeler özelliği

Instagram çift katlı hikayeler özelliği

Şimdilik, çift katlı hikayeler özelliğinin ne zaman kullanıma sunulacağı bilinmiyor. Ancak yayınlanan raporlara göre halihazırda test edilen bu özelliğin en kısa süre içerisinde tüm kullanıcıların huzuruna sunulacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: Galaxy Note 20 Batarya Kapasitesi Sızdırıldı