çalınan iPhone

Apple, Yağmalamada Çalınan iPhone’ların İadesini İstedi

In Haber, Mobil by Deniz AslanLeave a Comment

Apple, Apple Store’dan çalınan iPhone’lara sürpriz bir mesaj gönderdi.

ABD’de ırkçılığa karşı büyüyen protestoları fırsat bilen bazı kişiler, bildiğiniz üzere geçtiğimiz hafta sonu Apple Store’lar başta olmak üzere birçok mağazayı yağmalamıştı. Bu yağma sonucunda binlerce dolarlık ürünü çalan hırsızlar, kayıplara karışmıştı.

Bu doğrultuda başlatılan soruşturma kapsamında hırsızların Walnut Street’te yer alan Apple mağazasından çok sayıda iPhone çaldığı ortaya çıktı. Yaşanan bu gelişmelerin ardından yağmalanan iPhone modellerinin akıbeti merak edilirken, bugün Apple cephesinden sürpriz bir hamle geldi.

çalınan iPhone

Çalınan iPhone

Çalınan iPhone modellerine bir uyarı mesajı gönderen teknoloji devi, bu kısımda ise cihazların yeniden mağazaya teslim edilmesini talep etti. Bununla birlikte yağmalanan iPhone’ların takip edildiğine de dikkat çeken firma, aynı zamanda söz konusu cihazları devre dışı bıraktığını da duyurdu.

Şimdilik, yağmacıların bu uyarı mesajına nasıl tepki vereceği merak ediliyor. Ancak Apple’ın bu hamlesi her ne kadar caydırıcı olsa da yağmacıların çaldıkları cihazları geri getirmesinin çok düşük bir ihtimal olduğu düşünülüyor.

İlginizi çekebilir: 13 İnç MacBook Pro’nun RAM Yükseltme Ücreti 2 Katına Çıktı