OnePlus Z Geekbench

OnePlus Z Geekbench Testinde Ortaya Çıktı

In Haber, Mobil by Asım DemirLeave a Comment

Geekbench testinde ortaya çıkan OnePlus Z modeli, beklenenin aksine Snapdragon 765G ile geliyor.

OnePlus CEO’su Pete Lau, geçtiğimiz ay verdiği bir röportajda, uygun fiyatlı cihazlara yönelebileceklerini belirten açıklamalarda bulunmuştu. OnePlus X‘in halefi olarak karşımıza çıkması beklenen OnePlus Z model akıllı telefonun, MediaTek Dimensity 1000 yonga setine sahip olması bekleniyordu. Ancak ortaya çıkan bir Geekbench verisi, şirketler arasındaki anlaşmanın sağlanamadığını kanıtlar nitelikte.

OnePlus Z Geekbench

OnePlus AC2003 kod adı ile Geekbench test sıralamasında @StationChat adlı Twitter kullanıcısı tarafından keşfedilen akıllı telefon, Qualcomm Snapdragon 765G yonga seti ile karşımıza çıkıyor. 8 çekirdekli bir kuruluma sahip olan bu yonga, 1.8 GHz çekirdeklerden oluşuyor gibi gözükse de bu değer yonganın küçük çekirdeklerine ait. Konfigürasyona baktığımızda 1 adet 2.4 GHz Kryo 475 Prime, 1 adet 2.2 GHz Kryo 475 Gold, 6 adet de 1.8 GHz Kryo 475 Silver çekirdek bulunuyor. Bu çekirdeklerden oluşan yonganın tek çekirdek skoru 612 iken çoklu çekirdek skoru 1955 olarak karşımıza çıkıyor.

Orta-üst segment cihazlarda kendine yer bulan bu yongaya yine test sonucunda ortaya çıkan 12 GB LPDDR4x RAM eşlik ediyor. Bu değer orta segment sayılabilecek bir telefon için yüksek gözükse de cihazın çeşitli konfigürasyonlara sahip olabileceği düşünüldüğünde, gerçekçi karşılanabilir. Testte karşımıza çıkmayan fakat yonga setinin beraberinde getirdiği bir diğer donanım ise Adreno 620 grafik işlemci.

Testte elde edilen veriler dışında, cihazın 6.5 inç büyüklüğünde 90Hz OLED bir ekrana sahip olacağı ve bu ekranda nokta tasarımlı kamera bulunacağı belirtiliyor. Bunun yanında Warp Charge 30T destekli 4000 mAh batarya da cihaza eşlik etmesi beklenenler arasında.

İlginizi çekebilir: Exynos 850, 2020’nin En Verimli Mobil Platformu Olabilir