Anasayfa Haber Red Dead Redemption Remake Geliştiriliyor Olabilir

Red Dead Redemption Remake Geliştiriliyor Olabilir

Red Dead Redemption Remake

Son paylaşılan raporlara göre Rockstar Games, GTA 6 yerine Red Dead Redemption Remake üzerinde çalışıyor olabilir.

Tüm oyunseverler GTA 6’dan gelecek olan yeni haberlere odaklanmışken, bugün beklenmedik bir gelişme yaşandı. Rockstar’a yakın olduğunu iddia eden bir anonim kaynağın paylaşmış olduğu bilgilere göre, geliştirici firmanın GTA 6 yerine bambaşka bir oyuna odaklandığını görmekteyiz. Bahsi geçen bu oyunun ise Red Dead Redemption Remake olduğu iddia ediliyor.

Bildiğiniz gibi daha önceden de Red Dead Redemption Remake birçok kez gündeme gelmişti. Yine aynı şekilde anonim kaynaklar tarafınca paylaşılan bilgilerde Rockstar Games’in Red Dead Redemption’ı yeniden geliştirdiği iddia edilmişti. Ancak daha sonradan yapılan açıklamalarla beraber bu iddiaların tamamen sahte olduğu ortaya çıkmıştı.

Aradan geçen bir yıllık sürenin ardından Red Dead Redemption Remake yeniden gündeme geldi. Rockstar’a yakın kaynaklarca elde edildiği belirtilen bilgilerde geliştirici firmanın PS5 ve Xbox Series X için 2010 yılında piyasaya sürülen oyunu yeniden geliştirdiği belirtiliyor.

Red Dead Redemption Remake

RDR 2’ye benzer mekaniklere ev sahipliği yapacağı iddia edilen oyunda aynı zamanda avcılık ve balıkçılık gibi yepyeni görevlere de yer verileceği iddia ediliyor. Bunun yanı sıra oyunun remake versiyonunda zombi temalı Undead Nigtmare genişletme paketine de yer verilmesi bekleniyor.

Tüm bunların haricinde paylaşılan raporda oyunun remake versiyonunda diyaloglarında yeniden seslendirileceği belirtiliyor. Bu kısımda ise Rockstar’ın orijinal oyuna kıyasla daha çeşitli bir seslendirmen kadrosu ile beraber çalıştığı da iddia ediliyor. Söz konusu bu isimler arasında John Marston’u seslendiren Rob Wiethoof’un da yer aldığını görmekteyiz.

Aynı zamanda paylaşılan raporda sil baştan geliştirilen oyunun çıkış tarihine de yer veriliyor. Buna göre Rockstar Games Hindistan tarafından geliştirildiği belirtilen remake oyunun ise 2021’in birinci veya ikinci çeyreğinde duyurulması bekleniyor. Bu da uzunca bir süredir beklediğimiz GTA 6’nın daha ileri bir tarihte duyurulacağı anlamına geliyor.


İlginizi çekebilir: GTA 5 Satış Rakamları İle Rekor Kırmaya Devam Ediyor