Anasayfa Haber Honda, Siber Saldırı Sebebiyle Üretimi 1 Gün Durdurdu

Honda, Siber Saldırı Sebebiyle Üretimi 1 Gün Durdurdu

Honda Siber Saldırı

Honda, sistemlerini etkilediğini tespit ettiği bir siber saldırı sebebiyle üretimini 1 gün süresince askıya aldı.

Honda, Tokyo dahili sunucularına yapılan bir siber saldırıdan dolayı küresel üretimini 1 gün boyunca askıya almak zorunda kaldı. 8 Haziran tarihinde tespit edilen virüsün dünyanın dört bir yanındaki tesislerin e-posta ve diğer sistemlerini etkilemesinden dolayı, bazı çalışanların eve gönderilmesi gerekti.

Financial Times’ın haberine göre, ABD’deki tüm tesisler üretimi durdururken bazı işlerin devam ettirilebildiği belirtiliyor. Ek olarak Ohio ile Türkiye’deki otomobil ve Brezilya ve Hindistan’daki motosiklet fabrikalarının da kapalı kaldığı bilgiler arasında. Bu süreçte herhangi bir çalışan veya müşterinin bilgilerinin sızdırılması ve saldırının bir araç muayene sistemini etkilemiş olabileceği paylaşılıyor.

Siber saldırı Honda’nın dahili sunucularını hedeflemiş gibi görünüyor ancak otomotiv endüstrisinin artık çok sayıda otomobilin internete bağlı olmasından dolayı gelişmiş güvenliğe ihtiyaç duyduğu konusunda artan bir endişe söz konusu. Hacker’ların otomobilleri kısa mesajla kontrol etmeleri gibi durumlarla bile karşılaşılmıştı. Tesla Model S hack’lenerek çalındı ve hatta Fiat Chrysler bir saldırıdan dolayı 1.4 milyon aracını geri çağırmak zorunda kalmıştı.

İlginizi çekebilir: Bosch, Motosikletler İçin Otomatik Kaza Tespit Servisi Tanıttı

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.