Anasayfa Video RTX 2060 SUPER ile Minecraft RTX Oynuyoruz

RTX 2060 SUPER ile Minecraft RTX Oynuyoruz

Minecraft’ın Ray Tracing destekli RTX sürümündeki yeni haritalara RTX 2060 SUPER ekran kartıyla bakıyoruz.

RTX destekli Minecraft sürümü muhtemelen bu yıl bizlerle olacak ama sabredemeyenler için Beta sürümü herkese açıldı. Windows Mağaza üzerinden erişilebilen bu sürümle birlikte oyuna sadece ışın izleme değil, yeni blok özellikleri de geldi. Bu sayede harita yapımcıları yaratıcılıklarını çok daha iyi kullanıp muhteşem dünyalar oluşturabiliyorlar. Biz de ara ara farklı dünyalara göz atmaya devam ediyoruz.

Bugün ziyaret edeceğimiz dünya ise adeta Cyberpunk 2077’nin bir önizlemesi. Neon olarak geçen bu dünyada devasa binalar arasında modern bir şehri geziyorsunuz. Bu gezinti esnasında da RTX özelliğini açıp kapatırsanız oyun dünyasındaki fark gece ile gündüz kadar bariz oluyor. Halen daha yenileri eklenen bu dünyalarda özgürce dolaşabilmek de cabası. Boşluk tuşuna iki defa bastığınızda artık özgürlük moduna geçiş yapıyorsunuz. Bundan sonrası artık yapılan tasarımları keşfetmek.

Oyunun marketinde daha birçok RTX destekli harita mevcut. Neon District, bunlar arasında en yüksek puan alanlardan biri. Buna ek olarak sürekli yeni haritalar da ekleniyor. Dilerseniz siz de mevcut dünyanızı RTX hale getirebilirsiniz. Bunun için gerekli araçları da bu yazımızda belirttik.

Son olarak oyunu Inno3D’nin RTX 2060 SUPER ekran kartıyla oynadığımızı belirtelim. RTX 2060 SUPER, 1440p çözünürlükte bize gayet akıcı bir Ray Tracing deneyimi sunmayı başardı. Öte yandan RGB fanlı kartın biraz daha sessiz çalışmasını beklerdik.