Anasayfa Haber Windows 10’un Yeni Büyük Güncellemesi Çevrimiçi Olarak Göründü

Windows 10’un Yeni Büyük Güncellemesi Çevrimiçi Olarak Göründü

Windows 10

Microsoft, 2020’nin ikinci büyük güncellemesi için deneme sürümlerini göndermeye başlarken gelecek yılın 21H1 güncellemesi için de gaza bastı.

Windows’un gelecek sürümlerini test eden Fast Ring’deki test kullanıcıları, şu anda yeni güncellemelerin önizleme derlemelerini almaya başladı. Bu derlemeler bu yılın ilerleyen günlerinde sunulacak olan Windows 10 20H2’ye ait. Bu büyük güncelleme ise muhtemelen ‘Manganese’ kod adıyla anılacak.

Microsoft, Manganese güncellemesinin ardından ‘Iron’ olarak da bilinen Windows 10 21H1 güncelleştirmesini yayınlamayı planlıyor. Sızan bir blog gönderisine göre Microsoft, Haziran ayında Fast Ring kullanıcılarına Iron güncellemelerini sunmaya başlayacak. Bilgiler yanlışlıkla bir WSL 2.0 duyurusunda açıklandı ve blog yazısı o zamandan sonra değiştirildi.

Yazılım devi böylece Windows 10 21H1 güncelleştirmesinin önizleme yapılarını derlemeye başlamış bulunuyor. Şimdi ise Windows 10 21H1 Build 20141.1000’e yönelik bir kayıt, birinci taraf uygulama güncelleme paketinde tespit edildi. Bu da 21H1’in ilk önizleme derlemesinin birkaç hafta içinde gelebileceğini gösteriyor.

Microsoft’un Insider programı için zamanlama tablosunun değişme eğiliminde olduğu görülüyor. Ancak şimdilik Windows 10 21H1 önizleme güncellemesinin yolda olduğunu söyleyebiliriz.

Gelecek yıl göreceğimiz en büyük değişikliklerden biri, Windows 10 için güncellenmiş bir Başlat Menüsü olabilir. Windows Insider ekibi, bu yılın başlarında daha sade ve gelişmiş temaya sahip yeni bir Başlat Menüsü göstermişti.

Ayrıca Windows 10’un yeni Başlat Menüsü Hava Durumu, Posta ve Takvim gibi uygulamalar için canlı kutucukları desteklemeye devam edecek.

İlginizi çekebilir: FreeDOS Yüklü Gelen Dizüstü Bilgisayara Windows 10 Nasıl Kurulur?

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve deneyimlerini insanlara aktarmaktan mutluluk duyuyor.