Anasayfa Haber Dirt 5, Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek

Dirt 5, Xbox Series X ile 120 FPS Oynanabilecek

Xbox Series X

Geçtiğimiz mayıs ayında düzenlenen Xbox Inside etkinliğinde duyurusu yapılan Dirt 5’in performansı hakkında detaylar belli oldu.

Yeni nesil konsolların hayatımıza girmesine az bir süre kala, bu konsollara gelecek olan yeni nesil oyunların nasıl olacakları da oldukça merak konusu haline gelmeye başladı. Yeni nesil konsollarda oyunların performansından çok, SSD ve yükleme sürelerindeki değişikliklere vurgu yapan markalar, kullanıcıların aklında performansa dair soru işareti oluşturmaya başlamıştı.

Xbox Inside etkinliğinin ardından geçtiğimiz günlerde Dirt 5’in yapımcı stüdyosu olan Codemaster’ın yaptığı açıklamaya göre, oyuncular yeni nesil Dirt 5’i dilerse 4K 60 FPS değerlerinde oynayabilecekken, yine kullanıcılar tercih ederse oyunu 1080p 120 FPS değerlerinde oynayabilecekler. Özellikle konsolda oyunu rekabetçi şekilde oynayanlar için 1080p 120 FPS oldukça başarılı bir akıcılık verecektir.

Codemaster şirketinin geliştirdiği Franchise araba oyunu, Dirt serisi oyunculara neredeyse benzersiz bir ralli tecrübesi yaşatıyor. Dirt serisi, isim olarak bazı oyunculara yabancı gibi gelse de seri bizlere 98 yılından bu yana gerçekçi ralli yarış tecrübesi yaşatıyordu. Dirt serisi aslında pek çok oyunseverin bildiği Colin McRae Rally serisinin devamı. Şirket 2007 yılında hayatını kaybeden ünlü ralli pilotu Colin McRae Rally’nin hayatını kaybetmesinin ardından seriye Dirt ismi ile devam etti.

Konsol üreticilerin SSD vurgusunun dışında, oyunların performansına ve nasıl göründüklerine dair bilgilerin ortaya çıkması artık umut verici. Yeni çıkan teknolojilerin desteği ile biz oyuncuları önümüzdeki zamanlarda daha akıcı, daha hızlı bir oyun deneyimi bekliyor gibi görünüyor.

İlginizi çekebilir: PlayStation 5, Tarihin En Büyük Konsolu Olabilir