Anasayfa Haber Dünyanın En Değerli Otomobil Markası Tesla Oldu

Dünyanın En Değerli Otomobil Markası Tesla Oldu

En Değerli Otomobil Markası

Araç endüstrisi, yıllar boyunca süre gelen ciddi bir rekabetin söz konusu olduğu, tabuları olan büyük bir pazardı. Ta ki Tesla gelene kadar.

Elon Musk’ın geçtiğimiz günlerde Tesla’nın yeni elektrikli tır modeli Semi’nin seri üretime başlayacaklarını açıklamasının ardından, Tesla’nın değeri 190 Milyar doları geçti. Tesla bu atılımı ile Toyota’yı geride bırakarak, dünyanın en değerli otomobil markası haline geldi.

Dünya üzerinde pek çok otomotiv markası, müşterilerini memnun edebilmek adına araçlarını geliştiriyor ve farklı seçenekler ile müşterilerine hizmet sunuyor. Global pazarda ciddi bir ekonomik yük çeken otomotiv dünyası, bu hale gelene kadar pek çok yol kat etti ve bu yolu kat ederken geride uzun yıllar bıraktı.

Zamanla oluşan marka algıları ile müşteriler, alışagelmiş oldukları marka model araçları seçerken, Tesla’nın pazara girmesi ile oyun oldukça değişti. Elektrikli araçlar konusunda neredeyse rakipsiz hale gelen Tesla, bunu kısa bir süre içerisinde başardı. Elon Musk’ın ve Tesla’nın planlı ya da plansız olarak yapılan başarılı reklam çalışmaları ve viral çalışmalar, Tesla’nın herkes tarafından bilinen bir marka olmasında önemli rol oynadı.

Sadece pazarda bilinir olmakla kalmayan Tesla, üretmiş olduğu araçları son derece eşsiz teknolojik donanımlarla doldurdu ve üzerine eklenen oldukça doyurucu performans özellikleri ile de müşterisini memnun etti.

Tesla, elde ettiği bu başarı hikayesini üretmiş olduğu teknoloji ve kaliteli mühendisliklere sahip araçlarının yanı sıra, CEO’su ve kurucusu olan Elon Musk’a da borçlu. Şirket yürütmüş olduğu farklı reklam çalışmaları ile sektörde sükse yaratmayı başardı. Hatta bir aracını uzaya dahi göndermiş olan Tesla, dünyada son zamanlarda herkes tarafından konuşulan ve arzu edilen araçların listesine kendini sokmuş durumda.

İlginizi çekebilir: Elektrikli Volkswagen Hatchback Avrupa’da Ön Siparişe Açılıyor