Anasayfa Haber Bülten Amazon Red Hat OpenShift ile AWS ve Red Hat İşbirliği Genişliyor

Amazon Red Hat OpenShift ile AWS ve Red Hat İşbirliği Genişliyor

Red Hat, Inc., AWS ile işbirliğinin kapsamını Amazon Red Hat OpenShift ile genişlettiğini duyurdu. Kurumsal Kubernetes hizmetlerinin AWS’te çalışmasını sağlayan Amazon Red Hat OpenShift hem Red Hat hem de Amazon tarafından yönetiliyor ve destekleniyor.

Uçtan uca yönetilen bir hizmet olan Amazon Red Hat OpenShift, BT kurumlarının aynı araçları ve API’leri kullanarak Red Hat’in güçlü ve kurumsal Kubernetes platformu üzerinde AWS’teki uygulamalarını daha hızlı geliştirmelerini ve hizmete almalarını sağlıyor. AWS’ye entegre 170’ten fazla entegre bulut yerlisi sistem sayesinde geliştiriciler, tıpkı o platformun yerlisi gibi entegre olan konteynerleştirilmiş uygulamalar geliştirebilecek ve böylece çevikliklerini, inovasyonlarını ve ölçeklenme imkanlarını artıracak. Red Hat’in ve AWS’in on yıldan fazla kurumsal BT bilgi birikiminin ve deneyiminin bir ürünü olan Amazon Red Hat OpenShift’le BT kurumları kurumsal seviyede güvenliğe sahip olan bulut yerlisi sistemleri çalıştırabilecek, daha çevik olabilecek ve maliyetlerini azaltırken performanslarını artırabilecek.

Amazon Red Hat OpenShift, müşterilere Red Hat OpenShift kümelerini çalıştırma imkanının yanı sıra kümeleri yaratırken ve yönetirken AWS’in entegre deneyiminden faydalanmasını sağlayacak. AWS Console kayıtlarına da erişebilecek olan BT kurumları, tüm bu avantajlara AWS’in saatlik faturalama modeliyle sahip olabilecek ve destek için AWS ile iletişime geçebilecek. Ayrıca AWS hizmete alımları için tek bir fatura ödeyecekler.

Amazon Red Hat OpenShift ile müşteriler aşağıdaki imkanlara sahip olacak:

Dünyanın en kapsamlı kurumsal Kubernetes platformu, halihazırda tüm dünyada 2.000’den fazla müşteriye sahip. Kubernetes hizmetleri için AWS’i tercih edebilecek müşteriler, iki lider firmanın bulut bilişim ve Kubernetes alanlarındaki deneyimlerinden daha fazla faydalanabilecek.

AWS hizmetleriyle geniş ve yerel entegrasyon. AWS’in bilişim, depolama, ağ, veri merkez, analitik ve makine öğreniminden oluşan çevik bulut hizmet portföyü, Amazon Red Hat OpenShift üzerinden doğrudan ulaşılabilir olacak. Böylece alışılmış bir yönetim arayüzü üzerinden isteğe göre uygulama geliştirmek, işletmek ve tüm dünyada hizmete sunmak daha kolay hale gelecek.
Red Hat OpenShift üzerinden hibrit bulut hizmete alımları daha kolay bir şekilde gerçekleşecek. Amazon Red hat OpenShift, birçok şirketin halihazırda kullandığı üretime hazır Kubernetes ile ihtiyaca göre iş yüklerini AWS genel buluta aktarma sürecini basitleştiriyor.

Red Hat, kurumsal Kubernetes’in geleneksel sanallaştırma altyapısı üzerine kurulduğunda veya kapalı lisans teknolojiler üzerine katmanlandığında tamamen başarılı olmayacağına inanıyor. Bu yüzden kurumlar için bulut tabanlı platformun üretimde kullanacaksa güvenli bir şekilde inovasyonu benimseyen bir modelle tamamen açık ve yüksek düzeyde ölçeklenebilir olması gerektiğine inanıyor. Amazon Red Hat OpenShift’in pazara sürülmesiyle Kubernetes gibi açık kaynak teknolojilerinin kurumsal lideri Red Hat’le genel bulut altyapı ve hizmetlerinin lideri AWS bir araya geldi. İki şirket her türlü teknoloji güçlüğünün üstesinden gelebilecek kurumsal kullanıma hazır inovatif ve bulut yerlisi bir platform sunuyor.