Anasayfa Haber Durdurulan Windows 10 Güncellemeleri Normal Takvimine Dönüyor

Durdurulan Windows 10 Güncellemeleri Normal Takvimine Dönüyor

Windows Güncelleme

Microsoft, pandemi nedeniyle bir takım güncellemeleri geçici süreyle durdurmuştu. Önümüzdeki süreçte haftalık olarak yayınlanan tüm güncelleştirmeler yayınlanmaya devam edecek.

COVID-19 salgını yaşam tarzımızı büyük ölçüde değiştirdi ve birçok işletme, sosyal uzaklık sınırlarına uyum sağlamak ve evden çalışmak için bazı planlar yaptı. Sürekli olarak yayınlanan Windows güncellemeleri ise kimi sistemlerde sorunsuz çalışırken kimi sistemlerde sorunlar yaratabiliyor.

Microsoft, Mart ayı sonlarına doğru Windows 10 için isteğe bağlı ve güvenlikle ilgili olmayan güncelleştirmeleri geçici olarak durduracağını açıklamıştı. Bu değişikliğin nedeni ise iş sürekliliğini sağlamak ve müşterilere daha sorunsuz bir deneyim yaşatmaktı. Aradan geçen süre zarfında ise yalnızca güvenlik güncelleştirmelerine odaklandılar.

Yaklaşık üç ay sonra Microsoft, yakında C ve D sürümleri olarak kabul edilen (her ayın üçüncü ve dördüncü haftaları) isteğe bağlı güncellemeleri göndermeye hazır olduklarını açıkladı. Yani Temmuz ayı itibariyle tüm güncelleştirmeler olağan seyrine geri dönecek.

Microsoft’tan Chris Morrissey ayrıca Microsoft’un müşterilerinin geri bildirimlerini dinlediğini ve gelecekteki bu isteğe bağlı sürümlerin isimlendirme şeklinin değişeceğini belirtti. Şimdi bu güncelleştirmeler, gönderilen güvenlik güncellemelerinden daha iyi ayırt edilebilmesi için Preview (Önizleme) sürümleri olarak etiketlenecekler.

Yazılım devi, C güncellemesi olarak sınıflandırılan Preview sürümlerinin yayınlama ilkesini de değiştirdi. Uzun süredir Salı günleri yayınlanan B sınıfı güncellemeler için ise bir değişiklik bulunmuyor.

İlginizi çekebilir: Windows 10’un Yeni Büyük Güncellemesi Çevrimiçi Olarak Göründü

Küçük yaşından itibaren teknoloji ve oyunlar ile iç içe olan Fatih, araştırma yapmaktan ve insanlara yardımcı olmaktan mutluluk duyuyor.