Anasayfa Haber The Last of Us Part 2, İlk Haftada 4 Milyon Sattı

The Last of Us Part 2, İlk Haftada 4 Milyon Sattı

The Last of Us Part 2 satış rakamları ile daha ilk haftasından birçok oyunu geride bırakmayı başardı.

Son zamanların en başarılı yapımlarından biri olarak gösterilen The Last of us Part 2 satış rakamları ile adından söz ettirmeye devam ediyor. Hatırlarsanız, kısa bir süre önce yayınlanan rapor ile beraber The Last of Us Part II, İngiltere’de en fazla satan PS4 oyunu olduğu açıklanmıştı.

Bu başarısının ardından şimdi de The Last of Us 2’nin güncel satış rakamları oyuncularla paylaşıldı. PlayStation Blog üzerinden yapılan yazılı açıklamayla birlikte serinin yeni oyunun ilk üç gün içerinde toplamda 4 milyon kopya sattığı duyuruldu.

İlk haftasından rekor satış rakamlara ulaşan yapım, aynı zamanda bu başarısıyla PlayStation 4 tarihinin en büyük açılış yapan özel oyunu da oldu. Bu başarılı çıkışıyla beraber ilk haftadan 3.3 milyon kopya satan Spider-Man’i koltuğundan eden yapım, ayrıca God of War, Uncharted 4: A Thief’s End ve Horizon Zero Dawn gibi özel PS4 oyunlarını da geride bıraktı.

Elde edilen bu başarılı satış rakamlarının ardından PlayStation Blog üzerinden bir takım açıklamalarda bulunan Neil Druckmann, oyunu oynayan ve deneyimlerini paylaşan herkese tek tek teşekkürlerini iletti.

İlginizi Çekebilir: Steam Yaz İndirimleri: 20 TL Altına Alınacak En İyi Oyunlar