Anasayfa Haber Snapdragon 865 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Snapdragon 865 Plus Tanıtıldı! İşte Özellikleri

Snapdragon 865 Plus özellikleri

Bir süredir sızıntılara konu olan Snapdragon 865 Plus resmi olarak duyuruldu.

Qualcomm’un yeni nesil amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 865 Plus tanıtıldı. Gelişmiş özellikleriyle dikkat çeken işlemci aynı zamanda mobil oyunculara da bambaşka bir akıllı telefon deneyimi sunmayı hedefliyor. Peki, Snapdragon 865 Plus özellikleri ile kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuyor? İşte karşınızda resmi olarak açıklanan Qualcomm Snapdragon 865 Plus özellikleri!

Snapdragon 865 Plus Özellikleri İle Neler Sunuyor?

5G bağlantı desteğiyle beraber gelen işlemci yapılan açıklamalara göre Snapdragon 865’e kıyasla daha yüksek bir performans sergiliyor. Ayrıca performans bakımından 865 ile kıyaslama yapıldığında, yeni nesil işlemcinin hem CPU hem de GPU tarafında yaklaşık olarak yüzde 10 daha hızlı olduğunu görmekteyiz.

Bunun haricinde maksimum olarak 3.1 GHz’e kadar çıkabilen işlemci, aynı zamanda bünyesinde bulundurduğu Adreno 650 grafik birimiyle de adından söz ettirmeyi başarıyor. Sahip olduğu GPU sayesinde önceki nesillere kıyasla yüzde 10 daha iyi bir performans sunan yeni nesil işlemci, bunun yanı sıra Wi-Fi kısmında da kullanıcılara bambaşka bir deneyim sunmayı hedefliyor. Bu doğrultuda Qualcomm FastConnect 6900 ile uyumlu olduğu açıklanan işlemci, güç verdiği akıllı telefonlara 3.6 Gbps düzeyinde Wi-Fi hızı sağlıyor.

Qualcomm Snapdragon 865 Plus özellikleri

Yeni nesil işlemci aynı zamanda sahip olduğu Snapdragon Elite Gaming teknolojisiyle de ön plana çıkıyor. Şirket bu kısımda mobil oyunculara daha kaliteli bir mobil oyun deneyimi vadediyor.

7 nm fabrikasyon süreciyle üretilen işlemci aynı zamanda 144 Hz ekran yenileme hızına, 960 FPS ağır çekim video kaydı gibi son teknolojilere de ev sahipliği yapıyor. Ayrıca, Qualcomm tarafınca yapılan açıklamaya göre yeni nesil işlemcinin 200 Megapiksel kamera kuruluma destek sunduğu da bilgiler arasında. Bunun yanı sıra 4K çözünürlükte 60Hz veya QHD+ çözürünürlükte 144Hz video çekimine olanak sağlayan işlemci, bu kısımda da mobil platformlara yeni bir soluk getirmeyi planlıyor.

Şimdilik, söz konusu işlemcinin ilk olarak hangi telefon ile beraber piyasaya sunulacağı bilinmiyor. Ancak son paylaşılan raporlara göre bu telefonun 22 Temmuz tarihinde tanıtılacak olan Asus ROG Phone 3 olacağı tahmin ediliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Telefonu Oyun Kolu Olarak Kullanmak

Teknoloji dünyasının bağrında gencecik bir yazar olan Deniz, teknolojiye olan merakını okurlara aktarmaktan büyük bir zevk duyuyor.