Anasayfa Haber Ryzen 5 3600 İşlemciler, Ryzen 3 3200G Kutusunda Gelebiliyor

Ryzen 5 3600 İşlemciler, Ryzen 3 3200G Kutusunda Gelebiliyor

ryzen 5 3600 kutu

Farklı kaynaklardan gelen bilgilere bakılırsa bazı Ryzen 5 3600 işlemciler, diğer Ryzen işlemcilerine ait kutular ile gönderiliyor.

Çin donanım sitesi HKEPC’nin yakın tarihli bir paylaşımına göre AMD, Ryzen 5 3600 CPU’larını farklı ambalajlarda gönderiyor. Şirket, iGPU gibi faktörlere veya dahil edilen soğutma çözümünün boyutuna bağlı olarak çeşitli işlemci modelleri arasında ortak kutu boyutları kullanıyor. Küp şeklindeki en büyük kutular, daha güçlü soğutucular olan Wraith Prism RGB için hazırlanıyor. Daha küçük boyutlardaki ambalajlar ise Wraith Stealth soğutuculara sahip CPU’ları paketlemek için kullanılıyor.

ryzen 5 3600 kutu

HKEPC, yakın zamanda sipariş ettikleri bir Ryzen 5 3600’ün Ryzen 3 3200G kutusunda geldiğini gösteren fotoğrafları yayınladı. AMD, kutu üzerine içindeki ürünün gerçek bir Ryzen 5 3600 olduğunu gösteren bir etiket yapıştırmış. Ancak geri kalan tüm kısım daha zayıf bir işlemci olan ve dahili grafik birimi barındıran Ryzen 3 3200G modeline işaret ediyor.

Daha sonraki bir Hardware Times paylaşımı ise bunun Çin’deki Ryzen 5 3600 CPU’ların birçoğunu etkilediğini ortaya koyuyor. Olayın sebebi ise son dönemde Ryzen 5 3600 satış rakamlarının beklentilerin çok üzerinde olmasına bağlanıyor. AMD’nin Çin ekibi yeni kutuların gelmesini beklemek yerine farklı ambalajdaki kutuları kullanmış olabilir. Ayrıca bu durum paketleme sırasındaki basit bir hatadan kaynaklı da olabilir.

ryzen 5 3600 kutu

İnternet üzerinden yapılan siparişlerde birçok kez yanlış ürünler gönderildiğini görmüştük. Nitekim Ryzen işlemcilerdeki bu yanlışlığın yalnızca Çin’i etkileyip etkilemediğini bilmiyoruz. Bu bağlamda işlemci siparişlerinizde benzer bir durum yaşarsanız ambalajı dikkatli incelemenizi öneririz.