Anasayfa Haber God of War Yakında PC İçin Duyurulabilir

God of War Yakında PC İçin Duyurulabilir

God of War PC

Son paylaşılan raporlara göre God of War PC için geliştiriliyor olabilir.

Kısa bir süre önce Horizon Zero Dawn‘ın PC platformlarına geleceğini duyuran Sony, şimdi de God of War PC sürümü üzerinde çalışıyor olabilir.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde Windows Central’dan Jez Corden ve Xbox Uzmanı Rand al Thor beraber bir podcast gerçekleştirmişlerdi. Bu podcast’te PC platformlarına gelebilecek olan PlayStation oyunlarını değerlendiren ikili konuşmanın sonunda ise öksürük ile karışık God of War’ın da PC platformlarına geleceğini belirtti. Her ne kadar bu kısımda yapılan açıklamalar net olarak anlaşılmamış olsa da 2018 yılında piyasaya sürülen God of War oyununun Ağustos ayında PC’ye gelebileceğini görmekteyiz.

God of War PC

Bunun yanı sıra Windows Central’dan Jez Corden söz konusu bu açıklamaların bir şakadan ibaret olduğuna da özellikle dikkat çekiyor. Ancak yapımcı firmaya yakın kaynaklarca elde edilen bilgiler doğrultusunda Sony’nin önümüzdeki haftalarda PS4’e özel oyunları PC için de duyuracağı belirtiliyor. Bu oyunların arasında da God of War’ın da yer alacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Tabi, şimdilik yapımcı firma tarafından söz konusu iddialar ile ilgili herhangi bir resmi açıklama yapılmadı. Fakat son paylaşılan raporlara göre 2018 yılında piyasaya sunulan oyunun PC versiyonun Ray Tracing teknolojisine ve daha yüksek kare hızlarına da ev sahipliği yapması bekleniyor.