Anasayfa Haber Microsoft, Sanallaştırılmış İşletim Sistemi Cloud PC İçin Çalışıyor

Microsoft, Sanallaştırılmış İşletim Sistemi Cloud PC İçin Çalışıyor

Cloud PC

Microsoft Cloud PC, Windows Sanal Masaüstü üzerine inşa edilecek.

Microsoft tarafından yeni bir bulut tabanlı Windows işletim sistemi üzerinde çalışıldığı ve bu sistemin şu an için Cloud PC olarak anıldığı söyleniyor. Windows Sanal Masaüstü‘ne dayanan Cloud PC, Windows’u çalıştıracak ve beklediğiniz gibi Azure tarafından desteklenecek.

Sistemin fiyatının ise kullanıcı başına olacağı söyleniyor. Bu da Microsoft’un her şeyi sunacağı bir abonelik hizmeti olarak sunabileceğini düşündürüyor. Şu anda var olan Windows Sanal Masaüstü fiyatlandırmasının aksine bu sistemi kullanırken ne kadar kaynak tükettiğinize ön planda olacak.

Sanallaştırılmış işletim sistemi vizyonu, Azure’den sağlanan ve Microsoft tarafından yönetilen tek kullanıcı fiyatına göre tek Microsoft 365 destekli kullanıcı hesaplama deneyimi olarak karşımıza çıkıyor. Sistem, Windows Sanal Masaüstü’nün üzerine inşa edilmiş stratejik ve yeni bir teklif olacak. Ek olarak, şirket tarafından iş müşterilerine modern, esnek, bulut tabanlı bir Windows deneyimi sunarak kuruluşların daha basit ve ölçeklenebilir bir şekilde güncel kalmalarını sağlanması hedefleniyor.

Microsoft’un bu işletim sistemini Build 2021 civarında tanıtması bekleniyor.