Anasayfa Haber Facebook Messenger Yeni Gizlilik Kontrolleri Sundu

Facebook Messenger Yeni Gizlilik Kontrolleri Sundu

Messenger Yeni Gizlilik Kontrolleri

Facebook, Messenger uygulaması için yeni güvenlik ve gizlilik kontrolleri getirdi.

Facebook tarafından Messenger uygulamasına eklenilen yeni gizlilik ve güvenlik kontrolleri duyuruldu. Bu yenilikler arasında Face ID veya Touch ID ile uygulama kilidini açmaya yarayan App Lock adlı biyometrik yetkilendirme özelliği başı çekiyor. Bu sayede örneğin bir arkadaşınıza cihazınızın kilidini açıp verdiğinizde, Messenger sohbetlerinize bakmasının önüne geçebileceksiniz. Bu arada özelliğin şu an için sadece iOS kullanıcılarına sunulduğunu, Android kullanıcılarının ise birkaç hafta daha beklemesinin gerektiğini belirtelim.

Messenger’ın Gizlilik bölümünde de bazı küçük değişiklikler söz konusu. Buradan App Lock gibi özellikleri kontrol edebileceğiniz gibi hangi kullanıcıların sessize alındığını veya engellendiğini tek yerden yönetebileceksiniz.

Ayrıca Messenger, Facebook arkadaşınız olmayan kullanıcıların gönderdiği resimleri bulanıklaştıran bir özelliği de deniyor. Bunun sebebi ise resimlerin uygunsuz olma olasılığı. Bu özelliğin halihazırda Instagram ve WhatsApp platformlarında mevcut olduğunu da hatırlatmak isteriz. Facebook yakında kullanıcılara kimlerin ileti gönderebileceğini sınırlama imkanı verileceğini de belirtiyor.