Anasayfa Mobil Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Huawei Watch GT 2e İncelemesi

Huawei Watch GT 2e

Huawei giyilebilir teknolojiler söz konusu olduğunda son dönemde hayli popüler bir firma. Bu sefer Huawei Watch GT 2e modelini inceliyoruz.

İlkbahar aylarında Huawei P40 ailesi ile beraber tanıtılan Watch GT 2e, kısaca GT 2’nin daha spor ve daha uygun fiyatlı versiyonu denilebilir.

Huawei Watch GT 2e Tasarım

Aslında cihazın içine baktığımızda ve fonksiyonlarını incelediğimizde iki saat arasında hiçbir fark olmadığını görüyoruz. Ama tasarıma baktığımızda iki model arasında önemli farklar bulunuyor.

Bir Huawei Watch GT 2e satın almak istediğinizde dikkat etmeniz gereken en önemli şey saatin boyutları oluyor. GT 2’nin aksine, GT 2e’nin farklı boyutlarda versiyonları bulunmuyor, satın alabileceğiniz tek model 46 mm’lik versiyon.

Doğal olarak bu haliyle ince bilekli insanlar için hayli büyük bir akıllı saat. 43 gram ağırlığında olan saatin kasası, 1.39 inçlik OLED ekrana sahip. Kasa malzemesi olarak hem metal hem de plastik kullanıldığını görüyoruz. Saatin yan tarafında iki adet tuş bulunuyor. Bunlardan üst tarafta olan menüyü açarken, alt tarafta olan programlanabiliyor, daha doğrusu özelleştirilebiliyor.

Bize inceleme için gelen model grafit siyahı olarak geçiyor. Ayrıca kırmızı lav ve yeşil nane olmak üzere iki farklı daha renk seçeneği bulunuyor. Bu arada renk seçiminize göre farklı saat kordonlarına sahip oluyorsunuz. Zaten renk farklarında ve tasarımlarda 3 modelin ayrıştığı nokta da bu kordonlar.

Huawei Watch GT 2e Donanım

Aslında burada çok fazla ekleyecek yeni bir şey yok. Huawei Watch GT 2e, tıpkı Watch GT 2 gibi Kirin A1 çipsetine sahip. Verimlilik odaklı bir işlemci olan Kirin A1, saat fonksiyonlarının çok fazla güç harcamadan yapılmasına olanak sağlıyor. Saatin içerisindeki 455 mAh batarya işlemcinin güç yönetimi sayesinde size iki haftaya kadar pil ömrü sunabiliyor. Ama elbette bu pil ömrüne ulaşmak için başta Hep Açık Ekran olmak üzere saatin belli özelliklerini devre dışı bırakmanız gerekiyor.

Ama doğal olarak saatin tüm fonksiyonlarını kullanmak isteyeceksiniz. Bu durumda tıpkı GT 2’de olduğu gibi 7 ile 10 gün arasında değişen batarya ömrü sunuluyor.

Huawei GT 2e’nin içerisinde bulunan sensörler tüm sağlık verilerinizi başarılı bir şekilde okuyor ve saatin içerisine kaydediyor. Gerçekten de sporcu saati almak isteyenler için harika bir çözüm sunuyor. Yine de unutmamanız gereken önemli bir nokta var:

GT 2 gibi, GT 2e de verilerinizin çıktısını almak için Huawei Sağlık uygulamasına ihtiyaç duyuyor. Yani elinizdeki saat bir ekosistem saati. Huawei ekosistemi içerisindeyseniz, saatin tüm özelliklerinden etkin bir şekilde yararlanabiliyorsunuz. Cihazda Wi-Fi veya LTE desteği olmadığı için bağlantı için tek seçeneğiniz Bluetooth. Böylece telefonunuza ve kablosuz kulaklığınıza kolayca bağlanabiliyorsunuz.

Uygulamanın düzgün çalışması için Huawei AppGallery üzerinden indirmeniz ve güncellemeleri yapmanız gerekiyor. Ayrıca yine HMS’yi telefonunuza kurmanız şart. Huawei Mobil Servislerini Huawei telefonla kurmanıza gerek yok, çünkü zaten ön yüklü geliyor.

İlginizi çekebilir: Huawei Watch GT 2 İncelemesi