Anasayfa Haber ARM MacBook Fiyatları Çok Daha Ucuz Olabilir

ARM MacBook Fiyatları Çok Daha Ucuz Olabilir

ARM MacBook Fiyatları

Merak edilen ARM MacBook fiyatları hakkında dikkat çeken iddialar ortaya atıldı.

Duyurulduğundan bu yana ARM tabanlı MacBook dizüstü bilgisayar modelleri hakkında birçok konu da merak edilmeye başladı. Bunlardan birisi de tabii ki fiyat konusu oldu. İddialara göre ARM MacBook fiyatları, Intel tabanlı olanlarla karşılaştırıldığında çok daha ucuz olarak karşımıza çıkabilir.

ARM MacBook Pro 13 fiyatının 1.099 dolar olacağı söyleniyor. Kıyaslamanız açısından mevcut giriş seviyesi MacBook Pro 13 modelinin ise 1.299 dolardan satıldığını hatırlatalım. Ek olarak, 12 inç MacBook içinse 799 dolar başlangıç fiyatından bahsediliyor ki bu da mevcut giriş seviyesi MacBook Air modelinden 200 dolar daha ucuz. Modellerde Touch Bar ve soğutma fanı olabileceği de bilgiler arasında.

Apple’ın Intel tabanlı 12 inç MacBook modelini ise 27 Ekim tarihinde özel bir etkinlikle duyurması bekleniyor. Bu tarihin de iPhone 12 ve Apple Watch Series 6 tanıtımından 6 hafta sonra olduğu ifade ediliyor.

ARM tabanlı ilk MacBook Pro modelinin 12 çekirdekli bir işlemciyle gelmesini bekliyoruz. Ayrıca Intel yerine kendi ARM işlemcisini kullanacak olan Apple’ın MacBook’larda Thunderbolt desteğini kesmeyeceğini de belirtelim.