Anasayfa Haber Google, iOS İçin Ücretsiz Yedekleme Aracı Google One’ı Duyurdu

Google, iOS İçin Ücretsiz Yedekleme Aracı Google One’ı Duyurdu

Google One iOS

Google One ile iOS cihazınızdaki tüm içerikleri Google servislerine yedekleyebileceksiniz.

Google tarafından iOS kullanıcılarının fotoğraflarını, videolarını, kişileri ve takvim etkinliklerini yedeklemelerine yardımcı olacak ücretsiz bir uygulama olan Google One yayınlandı. İçerikleri yedeklemek içinse Google Hesabı ile birlikte verilen 15 GB ücretsiz depolama alanı sağlanıyor.

Uygulama içerisindeki Depolama Yöneticisi ile Google Drive, Gmail ve Google Fotoğraflar tarafından kullanılan alana erişim sağlanıyor ve böylece alanınızı yönetmek kolaylaşıyor. Tabii ki istediğiniz takdirde Google One üyeliğinizi yükseltebiliyorsunuz. Bunun içinse aylık ücret ödemek gerekiyor. Bunun için başlangıç fiyatı aylık 5.79 TL ve bu tutarı ödediğinizde 100 GB alana sahip olabiliyorsunuz. Yıllık ödemede ise yüzde 17 tasarruf sağlanıyor ve fiyat 57.99 TL oluyor. Bir diğer seçenek olan 200 GB ise aylık 11.59 TL ve yıllık 115.99 TL. Bu da bana yetmez diyenler içinse 2 TB için aylık 28.99 ve yıllık 289.99 TL ödemek yeterli. Ücretsiz dışındaki tüm seçeneklerde ailenizi ekleme seçeneği olduğunu da belirtelim.

Daha önce sadece Android cihaz sahipleri için sunulan uygulama otomatik telefon yedekleme servisi, genişletilmiş depolama planları, aile depolama alanı ve daha fazlasını sunuyor. Şimdi ise Google yeni Depolama Yöneticisi özelliğini ve ücretsiz yedeklemeyi Android uygulamasına da getirmiş durumda.

Son olarak, Google One’ın App Store platformuna çok yakında ekleneceğini belirtelim.