Anasayfa Haber GTA 5 Satış Rakamları Artmaya Devam Ediyor

GTA 5 Satış Rakamları Artmaya Devam Ediyor

GTA 5 PS5

GTA 5 satış rakamları ile oyun dünyasına damgasını vurmaya devam ediyor.

Oyun sektörünün başarılı yapımlarından biri olan GTA 5 satış rakamları ile rakiplerini geride bırakmaya devam ediyor. 7 yıllık bir oyun olmasına rağmen, halen milyonlarca oyuncu tarafından sevilerek oynanmaya devam eden GTA 5’in bugün ise 135 milyon adet satışı geride bıraktığı açıklandı.

Take-Two Interactive tarafınca açıklanan rakamlara göre şirketin 1 Nisan – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında gelirlerini yüzde 136 artırarak 996.2 milyon dolara çıkardığını görmekteyiz. Bununla beraber GTA 5’in sadece 3 ayda 5 milyon adet sattığını da açıklayan dağıtımcı firma, bu kısımda ise böyle bir artışa daha önceden şahit olmadıklarına da özellikle dikkat çekti.

GTA 5 Satış Rakamları
GTA 5 Satış Rakamları

Aynı zamanda GTA Online oyuncularının son 1 yılda yapmış olduğu harcamaların ciddi anlamda artığını da ifade eden dağıtıcı firma, bu harcamaların ise 1 yıl içerisinde yüzde 155 oranında artığını da belirtti. Bunun dışında firmanın bir diğer popüler oyunu olan Red Dead Redemption 2‘nin de güncel satış rakamlarını açıklayan Take-Two, bu kısımda ise söz konusu oyunun şimdiye kadar 32 milyon adet sattığını da söyledi.

Bildiğiniz gibi Rockstar Games, geçtiğimiz aylarda düzenlenen PlayStation 5 etkinliği sırasında sevilerek oynanan GTA 5’in PS5 için de geliştirildiğini duyurmuştu. Bu doğrultuda ise oyunun hem grafiksel hem de yazılımsal olarak geliştirileceğini açıklayan yapımcı firma, ayrıca PS5 kullanıcılarının 3 ay boyunca GTA Online’a herhangi bir ücret ödemeden erişim sağlayacaklarını da müjdelemişti.