Anasayfa Haber Origin Access ve EA Access, İsim Değişikliğiyle EA Play Oldu

Origin Access ve EA Access, İsim Değişikliğiyle EA Play Oldu

EA PLAY

Oyun yapımcısı EA, ücretli abonelik servislerini EA Play çatısı altında topluyor.

Electronic Arts, yaptığı açıklama ile Origin mağazası aracılığıyla sunulan abonelik servisleri EA Access ve Origin Access’in 18 Ağustos’tan itibaren tek bir yeni isim altında bir araya geleceğini duyurdu. Böylelikle yeni abonelik servisi EA Play olarak anılacak. Kısa bir süre önce Steam’e de geleceği duyurulan EA Access’in, Steam mağazasında da yeni adıyla yer alacağını söyleyebiliriz.

EA Play adıyla birlikte geçmişte sunulan servisin temellerinde herhangi bir değişim olmayacak. Aboneler, tıpkı şu anda olduğu gibi EA ve Origin Access aracılığı ile sunulan oyunlara veya oyunların demolarına erişebilecekler. Ayrıca, yaptıkları tüm satın alma işlemlerinde yüzde on indirim almaya devam edecekler. Bunların yanında, oyunların yeni sürümleri de dahil olmak üzere daha geniş bir oyun yelpazesine sınırsız erişim sağlayan Origin Access Premier de EA Play Pro olarak güncellenecek. Ayrıca EA’in E3 sırasında düzenlediği EA Play sunumlarının adı da birbirine karışmaması açısından EA Play Live olarak güncellendi.

Electronic Arts, abonelik servisinin yeni adıyla birlikte yeni bir görünüm, oyun içi zorluklar ve aylık ödüller gibi yeni özellikleri de abonelere sunuyor. Böylelikle yeni marka altında ürün yelpazesini daha da genişletmeyi hedefliyor. Yeni özellikler oyunlara göre farklılık gösterebilecek. Başka hiçbir yerde erişemeyeceğiniz oyun içi görevler ve Ultimate Team Paketi ödülleri yeni özelliklere örnek olarak verilebilir.