Anasayfa Haber 5G+5G Çift SIM Destekli MediaTek Dimensity 800U Duyuruldu

5G+5G Çift SIM Destekli MediaTek Dimensity 800U Duyuruldu

MediaTek Dimensity 800U

MediaTek Dimensity 800U, şirketin en yeni 5G çipseti olarak karşımıza çıkıyor.

MediaTek, Dimensity 800U adını verdiği en yeni 5G çipsetini tanıttı. Şirketin tüm Dimensity çipsetlerinde olduğu gibi MediaTek Dimensity 800U da sub6 5G bağlantı için destek sunuyor. Yeni çipsetin özellikle de 5G+5G çift SIM çift bekleme (DSDS) ve Yeni Radyo üzerinden Çift Ses (VoNR) desteği dikkat çekiyor. Ek olarak, daha fazla hız sunan 5G çift taşıyıcı birleştirme (2CC 5G-CA) desteği de sağlanıyor.

Çipset, 120 Hz FHD+ ekranlar için destek sunuyor ve daha akıcı bir görüntü deneyimini mümkün hale getiriyor. Ek olarak HDR10+ standardı için destek de mevcut ve bunun MiraVision PQ motoru sayesinde daha iyi gözüktüğü ifade ediliyor. Kamera tarafında ise Dimensity 800U çipset kullanan cihazlar dörtlü lens konfigürasyonları ile 64 MP sensörler kullanabilecek.

8 çekirdekli çipset, BIG çekirdekleri ile 2.4 GHz saat hızı sunabiliyor ve Dimensity 700 ile kıyaslandıklarında yüzde 11 daha hızlılar. GPU olaraksa yüzde 28 daha fazla hızdan bahsediliyor.

Son olarak, MediaTek’in yeni çipset için bir çıkış tarihi vermediğini belirtelim. Ancak tahminler bu yılın sonlarına işaret ediyor.

Tam bir teknoloji bağımlısı olan İlker, teknolojideki son gelişmeleri meraklıları ile paylaşmaktan keyif alıyor.