Anasayfa Haber Yeni Windows 10 Güncellemeleri, Ses ve Mavi Ekran Sorunları Yaşatıyor

Yeni Windows 10 Güncellemeleri, Ses ve Mavi Ekran Sorunları Yaşatıyor

Windows Mavi Ekran

Windows 10 KB4565351 ve KB4566782 güncellemeleri, kullanıcıların çeşitli sorunlar yaşamasına yol açabiliyor.

Windows 10 sürüm 1909 ve sürüm 2004 çalıştıran bir bilgisayara mı sahipsiniz? Windows 10 KB4565351 ve KB4566782 güncellemelerini yapmaya çalışırken yükleme hatalarıyla karşılaşıyorsanız yalnız değilsiniz.

İnternet üzerinde gündeme gelen raporlara göre çoğu insan güncellemeleri yüklerken sorunlar yaşıyor ve en yaygın hata kodunun 0x800f081f olduğu söyleniyor. Bu hata ise genellikle WinSXS klasöründeki eksik dosyalarla ilgili. Ayrıca güncellemeler herhangi bir aksaklık olmadan yüklense bile, bazı kullanıcılar sistemde ses sorunları ve mavi ekran hatalarıyla karşılaştığını bildirdi. Yani güncelleme sonrası bilgisayar ses vermeyi kesebiliyor. Sorunların sebebi ise muhtemelen sürücü kaynaklı. Bu aşamada güncellemeyi geri alabilir veya sürücüleri güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Windows 10 kullanıcı sayısı ve bu işletim sistemini çalıştıran cihaz sayısı oldukça fazla. Bu nedenle her güncellemede olduğu gibi, bazı kullanıcılar problemler için uğraş verebilirken kullanıcıların büyük bir kısmı sorunsuz yoluna devam ediyor.

Güncelleme kaynaklı sorunlar yaşıyorsanız, Microsoft çözüm bulana dek bir süre beklemeyi tercih edebilirsiniz. Bunun için Ayarlar > Güncelleştirme ve Güvenlik > Windows Update bölümüne giderek güncellemeleri bir süreliğine duraklatmak mümkün.