Anasayfa Haber GeForce NOW, Chrome OS’e Geliyor

GeForce NOW, Chrome OS’e Geliyor

GeForce NOW Chrome OS

GeForce NOW, birçok platformun ardından şimdi de Chrome OS’e ayak bastı.

NVIDIA tarafından GeForce NOW oyunlarının artık Chromebook ile oynanabileceği duyuruldu. Böylece GeForce NOW artık PC, Mac, SHIELD ve Android sonrasında Chrome OS platformuna da gelmiş oldu.

Oyun akış servislerinin son dönemde iyice öne çıktığını görmemek mümkün değil. Önceden birinci sınıf oyunları oynamak için sağlam bir donanıma ihtiyacınız varken şimdi hemen hemen her oyunu bu servisler sayesinde oynayabiliyorsunuz. Ana ihtiyacınız ise bir internet bağlantısı.

NVIDIA ayrıca, GeForce NOW oyununuzu Steam platformunda bulunan sürümle senkronize etmenizi sağlayan bir özelliğe de sahip. Steam Game Sync olarak adlandırılan bu özellik, evinizde güçlü oyun donanımlarından birine sahip olmanız durumunda, ilerlemenizi bulut oyunundan ve yerel oyundan senkronize etmenizi sağlıyor. PC ve macOS için mevcut olan özellik yakında Chrome OS’e de gelmiş olacak.

Chrome OS’de oyun oynamaya başlamak için play.geforcenow.com adresine gidip oturum açılması yeterli. Ayrıca NVIDIA şu anda 6 aylık üyelik ve ekstra Hyper Scape içeriği alınabilecek özel bir teklif de sunuyor.