Anasayfa Haber Qualcomm Snapdragon 732G Duyuruldu

Qualcomm Snapdragon 732G Duyuruldu

Qualcomm Snapdragon 732G

4G cihazlar için hız aşırtılmış bileşenlere sahip Qualcomm Snapdragon 732G çipset tanıtıldı.

Qualcomm, Snapdragon 7 serisine ait en yeni çipsetini duyurdu. Snapdragon 730G çipsetin hız aşırtılmış versiyonu olan Qualcomm Snapdragon 732G, grafiklerde yüzde 15 artış sağlayan daha iyi bir Adreno 618 GPU bileşeni ile geliyor. Ek olarak, birincil Kryo 470 çekirdeği de hız aşırtma ile 2.2 GHz yerine 2.3 GHz saat hızı sunuyor.

Daha güçlü bir oyun performansı sunmaya odaklı olan Snapdragon 732G, bütünleşik yapay zekaya sahipken üst düzey performans için geliştirilmiş. Ayrıca bu yeni çipseti kullanacak ilk marka ise POCO olacak. Öte yandan, bu yeni POCO akıllı telefonun çipseti dışında hiçbir detayı şimdilik belli değil.

Qualcomm’un dördüncü nesil AI Engine adlı yapay zeka motorunu kullanan çipset bazı Snapdragon Elite Gaming özelliklerini de beraberinde getiriyor. Yani çipset, işlemci ve GPU hız aşırtmaları haricinde genel olarak geçtiğimiz Nisan ayında duyurulan Snapdragon 730G ile aynı.

Bu çipseti yeni cihazlarda ise yıl sonuna doğru görebileceğiz. Tabii ki bunlar 4G LTE cihazlar olacak. Aynı segmentteki 5G cihazlar ise Snapdragon 765, 765G veya 768G kullanacak.