Anasayfa Haber “AAAA” Oyunlar Hayatımıza Girmeye Başlıyor

“AAAA” Oyunlar Hayatımıza Girmeye Başlıyor

AAAA oyun

Yakın gelecekte bazı oyunlar, AAAA sınıfına ait olabilir. Buna şimdilik Beyond Good, Evil 2 ve Skull & Bones gibi oyunlar dahil.

Halen 3A olarak tabir edilen “AAA” oyunları doğru düzgün oynamamış insanlar varken “AAAA” oyunlara hazır olun. Büyük oyun yayıncıları, oyunlarını yıllardır AAA adı altında lanse ettiler. Ancak son zamanlarda “AAAA” terimi de literatüre girmiş görünüyor.

Microsoft, yeni stüdyosu The Initiative’in AAAA oyunları geliştirmesi için özel olarak tasarlandığını söylüyor ve Ubisoft bu söylemi çoktan kullanmaya başladı bile. Bunun kanıtı, özellikle AAAA projelerine atıfta bulunan birkaç Ubisoft geliştiricisinin LinkedIn sayfalarından geliyor.

Bunlardan ilki, uzun süredir geliştirilmekte olan projeyi yeni nesil AAAA açık evren oyunu olarak tanımlayan Beyond Good ve Evil 2 teknik sanat yönetmeni Cyril Masquilliere’ye ait.

AAAA oyunSkull & Bones kıdemli yapımcısı Francois Logeais de oyununu AAAA olarak tanımlıyor.

AAAA oyunAyrıca Ubisoft Berlin ve Ubisoft Bordeaux’da geliştirilmekte olan ve belirtilmemiş AAAA oyunları da var.

AAAA oyun

Görünüşe bakılırsa oyunlarda “AAAA” isimlendirmesi yavaş yavaş hayatımıza girmeye başlayacak. Ancak bu oyunların diğer oyunlardan farkı ne? Öte yandan bu AAAA olarak adlandırılan yeni nesil oyunlar için daha fazla ücret talep etmek için bir pazarlama stratejisi mi?

Söylendiği gibi, Beyond Good ve Evil 2 gibi Ubisoft oyunlarına ek olarak Microsoft’un Forza Motorsport 5’i ve The Initiative oyunları da dahil olmak üzere bazı oyunları AAAA etiketiyle göreceğiz. Başka oyun yayıncıları da zamanla bu furyaya dahil olabilir.