Anasayfa Haber Huawei EMUI 11 Arayüzü Resmi Olarak Duyuruldu

Huawei EMUI 11 Arayüzü Resmi Olarak Duyuruldu

Huawei EMUI 11 özellikleri

Bir süredir gündemde olan ve çeşitli sızıntılara konu olan Huawei EMUI 11 arayüzü sonunda resmi olarak tanıtıldı.

Huawei Geliştirici Konferansı kapsamında Huawei EMUI 11 arayüzü tanıtıldı. Yeni arayüz sürümünün tanıtılmasının ardından Huawei EMUI 11 güncellemesi alacak cihazlar da netlik kazandı. Peki, Huawei EMUI 11 özellikleri ile kullanıcılara ne gibi yenilikler sunuyor? Gelin Huawei’nin yeni arayüz tasarımının özelliklerine yakından göz atalım.

Huawei EMUI 11 Özellikleri İle Neler Sunuyor?

HDC 2020 kapsamında HarmonyOS 2.0’ı duyuran Huawei, aynı zamanda Android tabanlı EMUI 11 sürümünü de resmi alarak duyurdu. Yeni EMUI sürümünün tasarımdan daha çok performans odaklı bir arayüz olarak tasarlandığını belirtelim.

Kısa bir süre önce tanıtılan yeni nesil arayüz tasarımının en dikkat çekici özelliklerinden birisi ise Akıllı Çoklu Pencere özelliği olarak karşımıza çıkıyor. Bu sayede kullanıcılar artık her uygulama içerisinde söz konusu Çoklu Pencere özelliğini kullanabilecekler. Aynı zamanda kullanıcılar açtıkları yeni pencerenin de boyutunu istedikleri gibi küçültüp büyütebilecekler.

Bununla beraber cihazının ekranındaki kayan uygulama penceresini de yeniden boyutlandırabilecek olan kullanıcılar, ayrıca bu pencereleri ekranda asılı kalan küçük baloncuklar haline de getirebilecekler. Böylece, kullanıcılar bu baloncuklara tıklayarak pencereyi yeniden büyütebilecekler.

Akıllı telefonlardan ziyade daha da çok tablet gibi geniş ekrana sahip olan cihazlar için oldukça kullanışlı olabilecek bu özeliğin yanı sıra, yeni arayüzle birlikte Huawei Share olarak adlandırılan çoklu ekran özelliği de yenileniyor. Uygulamanın yeni sürümüyle birlikte artık kullanıcılar dizüstü bilgisayarları üzerinden birden fazla akıllı telefonu aynı anda kullanabilecekler.

Tüm bu yeniliklerin haricinde aynı zamanda Always On Display üzerinde de bir takım yenilikler kullanıcılara sunuluyor. Bu kısımda söz konusu özelliğe yeni stil ve efektler eklediğini duyuran şirket, aynı zamanda daha fazla özelleştirme seçeneğini de kullanıcılara sunuyor.

Notepad uygulamasında da bazı yeniliklere ev sahipliği yapan EMUI 11 ile birlikte artık kullanıcılar, dokümanlarını doğrudan uygulama üzerinden tarayabilecekler.

Android 10 tabanlı olmasına rağmen, Android 11 özelliğine de sahip olan arayüz tasarımı, bu kısımdaysa hangi uygulamaların fotoğraflara ve kişisel bilgilere erişim sağlayabildiğini de kullanıcılara gösteriyor. Bu sayede kişisel verilerin korunmasına da oldukça titiz davranan Huawei, böylece daha güvenli bir akıllı telefon deneyimi de kullanıcılarına sunuyor.

İlk Etapta EMUI 11 Alacak Huawei Telefonlar

Şirket tarafından yapılan resmi açıklamaya göre yeni arayüz sürümü 10 Eylül 2020 tarihinden itibaren ilk olarak P40 modellerine beta olarak dağıtılmaya başlanacak. Daha sonrasında ise hemen aşağıda görebileceğiniz cihazlara yeni arayüz güncellemesi yayınlanacak. İşte, ilk etapta EMUI 11 alacak Huawei telefonlar!

  • Huawei P40
  • Huawei P40 Pro
  • Huawei P40 Pro+
  • Huawei Mate 30
  • Huawei Mate 30 5G
  • Huawei Mate 30 Pro 5G
  • Huawei Mate 30 RS Porsche Desing
  • Huawei MatePad Pro
  • Huawei MatePadPro 5G