Anasayfa Haber Galaxy Watch 3 Özellikleri, Galaxy Watch Active 2’ye Geldi

Galaxy Watch 3 Özellikleri, Galaxy Watch Active 2’ye Geldi

Galaxy Watch 3 Özellikleri, Galaxy Watch Active 2’ye Geldi

Samsung Galaxy Watch Active 2’nin yeni güncellemesi, Galaxy Watch 3 modelinden öne çıkan özelliklerle geliyor.

Samsung, geçtiğimiz ay Galaxy Watch 3’ü tanıttı ve bu yeni akıllı saat, önceki serilerde bulunmayan birkaç özellikle birlikte piyasaya sürüldü. Ancak geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen akıllı saat serisi Galaxy Watch Active 2 için yayınlanan yeni güncelleme ile Active 2’ye de Galaxy Watch 3’deki bazı özellikler getirildi.

Güncelleme ile gelen yeniliklerden biri, koşucuların formlarını ve performanslarını iyileştirmelerine yardımcı olan koşu analizi özelliği oldu. Özellik, koşucuların adımlarındaki asimetriyi, uçuş süresini, temas süresini, adımların sertliğini ve daha fazlasını ölçüyor. Tüm bunların yanında egzersiz sırasında kullanılan oksijen miktarını gösteren VO2 ölçeri de barındırıyor. Bu özellik Galaxy Watch 3 için getirilen yeni bir özellikti ancak artık Galaxy Watch Active 2’de de bulunuyor.

Güncelleme ayrıca, ilk kez Apple Watch tarafından kullanıcılara sunulan düşme algılaması özelliğini de barındırıyor. Akıllı saat, bir düşme algıladığında acil durumlarda aranmak üzere belirlenmiş kişileri otomatik olarak arayabiliyor. Ayrıca, acil numaralara konum gönderebiliyor. Bu özellik de Galaxy Watch 3’te duyurulan yeni bir özellikti ve artık Active 2’de de kullanılabilir hale getirildi.

Akıllı saate, yeni bir medya oynatıcı da eklendi. Böylelikle kullanıcılar, akıllı saat üzerinden telefonlarının oynatma listelerine erişebilecekler. Son olarak, akıllı telefonla ile entegrasyon, fotoğrafları ve ifadeleri saat üzerinde görüntüleme ve sohbet geçmişini saat üzerinden görüntüleme gibi iyileştirmelerin de kullanıcılara sunulduğunu belirtelim. Ayrıca yeni eklenen hızlı yanıt sistemiyle kullanıcılar, gelen mesajlara saat üzerinden hızlı cevaplar verebilecek.