Anasayfa Haber 2020 Model iPad Tanıtıldı

2020 Model iPad Tanıtıldı

2020 Model iPad

8. nesil iPad, A12 çipseti ile artık çok daha performanslı.

Time Flies etkinliğinde Apple Watch Series 6 ve Apple Watch SE ile birlikte tanıtılan bir diğer ürün de 2020 model iPad oldu. Peki, 8. nesil iPad neler sunuyor?

Yeni iPad (8. nesil) Özellikleri

8. nesil iPad beraberinde A12 çipset ile geliyor. Önceki nesil A10 kullanırken böyle bir geçiş olması tabii ki dikkat çekici. A12 sayesinde daha bütçe dostu olan iPad tabletlere de ilk kez Nöral Motor gelmiş oldu. Giriş seviyesi iPad’in tasarım anlamında selefi ile neredeyse tamamen olduğunu da söyleyebiliriz.

A12 sayesinde iPad’in en çok satan Windows dizüstü bilgisayardan 2 kat daha fazla performans sunduğu belirtiliyor. Hatta en çok satan Android tablete ve Chromebook’a göre de 6 kat daha fazla performanstan bahsediliyor.

Yeni iPad (8. nesil) Fiyatı

Yeni iPad (8. nesil) bugünden itibaren Apple web sitesinden ve ABD dahil 25’den fazla ülke ve bölgede Apple Store uygulaması üzerinden sipariş edilebilecek. iPad’in Wi-Fi modeli 3.199 TL başlangıç fiyatıyla ve Wi-Fi + Cellular modeli 4.399 TL başlangıç fiyatıyla 18 Eylül Cuma gününden itibaren gümüş, uzay grisi ve altın rengi ve 32 GB ve 128 GB konfigürasyon seçenekleriyle satışa sunulacak.

Son olarak, iPad Air için ikinci nesil Apple Pencil’ın 1.199 TL karşılığında ayrıca satın alınması gerektiğini belirtelim.