Anasayfa Haber Apple Watch SE Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch SE Tanıtıldı! İşte Özellikleri ve Fiyatı

Apple Watch SE özellikleri ve fiyatı

Uzunca bir süredir sızıntı haberlerine konu olan uygun fiyatlı Apple Watch SE, Apple Park’ta düzenlenen etkinlik sırasında resmi olarak tanıtıldı.

Apple bugün düzenlemiş olduğu etkinlikle beraber bir süredir gündemde olan Apple Watch SE modelini tanıttı. Peki, uygun fiyatıyla dikkat çeken Apple Watch SE özellikleri ve fiyatıyla kullanıcılara neler sunuyor? İşte karşınızda Apple Watch SE fiyatı ve özellikleri!

Apple Watch SE Özellikleri

Bu yıl kullanıcıların karşısına fiyat/performans odaklı iPhone SE 2020 modeliyle çıkan Apple, bugün ise bütçe dostu Apple Watch SE modelini duyurdu.

Apple Watch Series 5‘in kırpılmış versiyonu olarak gösterebileceğimiz akıllı saat modelinde, daha önceki sızıntılarda olduğu gibi EKG ve her zaman açık ekran gibi özelliklerin yer almadığını da görmekteyiz.

Bunun haricinde ivmeölçer, kalp atışı sensörü, gyroscope, hareket sensörü gibi sensörlerle birlikte gelen yeni nesil akıllı saat, gücünü ise S5 çipinden alıyor. Ayrıca 64 bit çift çekirdekli bu işlemciyi ise 16 saate kadar kullanım süresi vaat eden bir batarya besliyor.

Apple Watch SE fiyatı ve özellikleri

Yapılan açıklamalara göre doğrudan Apple Watch Series 3‘ün yerine konumlandıran bütçe dostu akıllı saatin, Series 3 modeline kıyasla 2 kat daha hızlı olduğuna da özellikle dikkat çekiliyor.

Bununla beraber önceki Apple Watch akıllı saatlerinin tüm özelliklerini de bünyesinde bulunduran Watch SE’de uyku takibi, menstrüel döngü takibi ve nabız ölçümü gibi sağlık özelliklerine de yer veriliyor.

Ayrıca, Apple’ın Fitness+ abonelik sistemine de destek sunan akıllı saat, bu sayede egzersiz sırasında egzersiz hareketlerini animasyonlar yardımıyla kullanıcılara gösterebiliyor. Bununla beraber egzersiz verilerini de kullanıcılarla paylaşan akıllı saat, aynı zamanda egzersiz sırasında yakmış olduğumuz kalorileri de rahatlıkla hesaplayabiliyor.

Apple Watch SE fiyatı ve özellikleri

WatchOS 7

watchOS 7 ile, müşteriler, aralarında Stripes, Chronograph Pro, GMT ve Artist’in de yer aldığı yedi yeni saat kadranı seçeneğiyle, kişiselleştirmeyi bir üst seviyeye taşıyabilecek ve yeni saat kadranı yapılandırmalarını düzenleyebilecek, keşfedebilecek ve başkalarıyla paylaşabilecekler. Düşük yoğunluklu VO2 Max, uyku izleme, otomatik el yıkama algılama ve yeni antrenman türlerini içeren yeni sağlık ve fitness özellikleri, kullanıcıların genel sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar, bisiklet için yol tarifleri içeren Harita uygulamasına ve farklı dillere çeviri yapabilen Siri’ye bileklerinden kolaylıkla erişebilecekler.

Family Setup ve Tüm Aile için Optimize Edilen Özellikler

watchOS 7’deki Family Setup özelliği, tüm ailenin Apple Watch’tan yararlanabilmesini sağlıyor. Ailenin iPhone’u olmayan çocuklarının ve daha yaşlı aile üyelerinin, Apple Watch’un bağlantı, güvenlik ve fitness özelliklerinden yararlanabilmelerine olanak tanıyor. Çocuklar, iletişim ve kişiselleştirme becerilerinden yararlanabilir, istedikleri anda Acil SOS’e erişebilir, onlara en uygun şekilde optimize edilen Aktivite halkaları deneyiminin keyfini çıkarabilir ve evdeki veya sınıftaki öğrenme aktiviteleri sırasında konsantrasyonlarını koruyup konuyu dikkatle takip etmelerine yardımcı olan Okul Zamanı adlı yeni modu kullanabilirler.
watchOS 7 ileri yaştaki yetişkinler için de optimize edilmiş özellikler sunuyor. Sadeleştirilmiş bir alıştırma ve yapılandırma süreciyle başlayarak, yenilenen daha geniş kadranla saat bilgileri ve zengin komplikasyonlara bir bakışta erişebilirler. Yaşlı yetişkinler, iPhone’daki Sağlık uygulamasında sunulan yeni Sağlık Denetim Listesi’nden de yararlanabilirler. Bu liste, düşme algılama gibi sağlık özelliklerinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini tek bir görünümde izleme imkanını veriyor.

Apple Watch SE Fiyatı

Apple Park’ta düzenlenen etkinlik sırasında aynı zamanda kullanıcılar tarafından merak edilen Apple Watch SE fiyatı da resmi olarak açıklandı. Teknik özellikleri bakımından doğrudan Apple Watch Series 3‘ün yerine konumlandırılan akıllı saatin 2.699 TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı belirtildi.