Anasayfa Haber Apple Watch Series 6 Tanıtıldı

Apple Watch Series 6 Tanıtıldı

Apple Watch Series 6

Apple Watch Series 6 yeni renkleri ve kan oksijeni ölçme yeteneği ile geldi.

Apple tarafından bugün gerçekleştirilen Time Flies etkinliği ile Apple Watch Series 6 tanıtıldı. İşte, Apple Watch Series 6 özellikleri.

Apple Watch Series 6 Özellikleri

Series 4 ve Series 5 ile benzer tasarımı sürdüren Series 6, yine 40 mm ve 44 mm kasa seçenekleri ve Hep Açık Retina Ekran ile geliyor. Artık Uzay Grisi, Gümüş, Altın ve Roze Altın renk kasa seçeneklerinin yanına bir de yeni Mavi Alüminyum ekleniyor. Hatta PRODUCT (RED) kapsamında Kırmızı bir kasa seçeneği de mevcut.

Apple Watch Series 6Akıllı saatin seleflerinden öne çıkan özelliği kan oksijeni (SpO2) satürasyonunu ölçebilme yeteneği. Bunu da kan oksijeni seviyelerini ölçebilen oksimetre sensörü ile başarıyor. Yüzde 95 ile 100 arasındaki kan oksijeni seviyeleri sağlıklı olarak kabul edilirken yüzde 80’in altındaki seviyelerde kalp ve beyin işlevselliğinin bozulmasına sebep olabiliyor. Hatta bunun devam etmesi durumunda solunum ve kalp durması riskinin de yaygın olduğu ifade ediliyor. Yeni Apple Watch ise belirli bir eşiğin altına düşüldüğünde kullanıcısına hemen bildirimde bulunuyor.

A13 Bionic tabanlı ve çift çekirdekli yeni S6 çipini kullanan model daha fazla performans sunarken yeni sensörlere de sahip. Bunlardan birisi de altimetre (yükseklik ölçer). Yeni kayış seçeneklerinin ise metallerden arındırıldığı görüyoruz. Yeni tek parça tasarımlar ve geri dönüştürülmüş materyaller öne çıkıyor.

WatchOS 7

watchOS 7 ile, müşteriler, aralarında Stripes, Chronograph Pro, GMT ve Artist’in de yer aldığı yedi yeni saat kadranı seçeneğiyle, kişiselleştirmeyi bir üst seviyeye taşıyabilecek ve yeni saat kadranı yapılandırmalarını düzenleyebilecek, keşfedebilecek ve başkalarıyla paylaşabilecekler. Düşük yoğunluklu VO2 Max, uyku izleme, otomatik el yıkama algılama ve yeni antrenman türlerini içeren yeni sağlık ve fitness özellikleri, kullanıcıların genel sağlık durumları hakkında bilgi sahibi olmasına yardımcı oluyor. Kullanıcılar, bisiklet için yol tarifleri içeren Harita uygulamasına ve farklı dillere çeviri yapabilen Siri’ye bileklerinden kolaylıkla erişebilecekler.

Family Setup ve Tüm Aile için Optimize Edilen Özellikler

watchOS 7’deki Family Setup4 özelliği, tüm ailenin Apple Watch’tan yararlanabilmesini sağlıyor. Ailenin iPhone’u olmayan çocuklarının ve daha yaşlı aile üyelerinin, Apple Watch’un bağlantı, güvenlik ve fitness özelliklerinden yararlanabilmelerine olanak tanıyor. Çocuklar, iletişim ve kişiselleştirme becerilerinden yararlanabilir, istedikleri anda Acil SOS’e erişebilir, onlara en uygun şekilde optimize edilen Aktivite halkaları deneyiminin keyfini çıkarabilir ve evdeki veya sınıftaki öğrenme aktiviteleri sırasında konsantrasyonlarını koruyup konuyu dikkatle takip etmelerine yardımcı olan Okul Zamanı adlı yeni modu kullanabilirler.
watchOS 7 ileri yaştaki yetişkinler için de optimize edilmiş özellikler sunuyor. Sadeleştirilmiş bir alıştırma ve yapılandırma süreciyle başlayarak, yenilenen daha geniş kadranla saat bilgileri ve zengin komplikasyonlara bir bakışta erişebilirler. Yaşlı yetişkinler, iPhone’daki Sağlık uygulamasında sunulan yeni Sağlık Denetim Listesi’nden de yararlanabilirler. Bu liste, düşme algılama gibi sağlık özelliklerinin etkinleştirilip etkinleştirilmediğini tek bir görünümde izleme imkanını veriyor.

Apple Watch Series 6 Fiyatı

Yurtdışında 18 Eylül tarihi itibarıyla satışa çıkacak GPS özellikli akıllı saatin fiyatı ise 3.799 TL olarak açıklandı. Bu arada kutudan artık şarj adaptörü çıkmayacağı bunun sebebinin ise çevreye daha atık bırakmak olduğu belirtiliyor.