Anasayfa Haber Battlefield 6 Yakında Duyurulabilir

Battlefield 6 Yakında Duyurulabilir

Battlefield 6 tanıtım tarihi

Son paylaşılan raporlara göre Battlefield 6 önümüzdeki günlerde resmi olarak duyurulabilir.

Battlefield 6 ile ilgili yeni iddialar ortaya atılmaya devam ediyor. Daha önceden de sızıntı haberlerine konu olan Battlefield 6, şimdi de şifreli fragmanlar ile yeniden gündeme geldi.

Hatırlarsanız, DICE daha önceden yapmış olduğu açıklamayla beraber bir sonraki Battlefield oyununun ne zaman çıkacağını açıklamıştı. Bu doğrultuda ise yapımcı firma serinin yeni oyununun 2021 yılı içerisinde çıkacağını doğrulamıştı.

Yapılan bu açıklamaların ardından serinin hayranları yeni oyununun duyurusunu dört gözle beklerken, kısa bir süre önce Battlefield 6’yı işaret eden şifreli fragmanlar ortaya çıktı.

Geçtiğimiz hafta YouTuber JackFrags tarafından yüklenen bir video ile başlayan fragmanlardan sonra EA’nin büyük bir Battlefield duyurusuna hazırlandığı iddia edildi.

Çoğunlukla Battlefield 5 hakkında olan bu fragmanların sonunda ise kameraya bir köstekli saat yaklaşmıştı. Oyuncular bu köstekli saatin anlamını çözmeye çalışırken, söz konusu fragman DICE’tan Niklas Astrand tarafından tasdiklendi. Bu kısımda ise söz konusu kısa tanıtım videosunu tasdikleyen Astrand, aynı zamanda bu fragmana ”Tik Tik” yanıtını da verdi.

Tüm bu yaşananlardan kısa bir süre sonraysa sayısal kodları içeren tuhaf bir video yayınlanmaya başlandı. Serinin hayranları tarafından keşfedilen bu videoda ise Battlefield 3’teki radyo sohbetine yer verildiğini görmekteyiz. Tabi, şimdilik bu videoların kurmaca mı yoksa şifreli bir fragman mı olup olmadığı bilinmiyor.

Yapımcı firmaya yakın kaynaklarca aktarılan bilgilere göre tüm bunların yakın zaman içerisinde yapılacağı tahmin edilen Battlefield 6 duyurusuyla ilgili olduğu tahmin ediliyor.