Anasayfa Haber GeForce Experience, 8K Desteği ile Güncellendi

GeForce Experience, 8K Desteği ile Güncellendi

GeForce Experience

NVIDIA’nın GeForce Experience yazılımı 8K kayıt desteği ve tek tıklamayla otomatik hız aşırtma gibi yeni özelliklerle destekleniyor.

NVIDIA markalı bir grafik kartı kullandıysanız GeForce Experience yardımcı yazılımını mutlaka duymuşsunuzdur. Bu yazılım ekran görüntüsü ve video kaydı, sürücü yükleme, oyun optimizasyonu ve oyun filtreleri gibi sayısız özellik sunuyor. Yardımcı hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz GeForce Experience makalemizi ziyaret edebilirsiniz.

GeForce Experience, sürekli geliştirmeler ve güncellemeler alan bir yazılım. Yeni 3.20.5 sürümü ise 8K HDR Shadowplay desteği ile birlikte geldi. RTX 3090 modelinin tanıtılmasıyla birlikte “8K” tabirini artık çok daha sık duyacağız. 8K kayıt desteğinin yanı sıra yeni sürümle birlikte yapılan değişikliklere göz atacak olursak;

Gelişmiş Oyun İçi Yer Paylaşımı

GeForce Experience 3.20.5 Beta artık oyun içi arayüze yeni performans izleme ölçümleri ekliyor. FPS’ye ek olarak, performans izleme ölçümleri artık ayrıntılı performans istatistikleri, sıcaklık ve gecikme ölçümleri de gösterilecek. Bu ölçümleri gösterebilmek için Alt+R tuşlarını kullanabilirsiniz. Bu beta özelliğini etkinleştirmek için ise Ayarlar > Deneysel özellikleri etkinleştir yolunu izleyin.

Yeni Performans Paneli ve Tek Tıklamayla Otomatik GPU Ayarı

GeForce Experience’a GPU’nuzu tek bir tıklamayla izlemenize ve ayarlamanıza olanak tanıyan yeni bir “Performans” paneli eklendi. RTX 30 ve RTX 20 serisi masaüstü GPU’lar için, gelişmiş bir tarama algoritmasının kullanıldığı, hız aşırtma için en ayarları otomatik olarak bulan ve GPU ayar profillerini gösteren yeni bir otomatik ayarlayıcı mevcut.

Aynı şekilde, bu panele Alt+Z tuşları ve Performans kutucuğuna tıklayarak erişebilirsiniz. Beta özelliği etkinleştirmek için yine Ayarlar > Deneysel özellikleri etkinleştir yolunu takip edin.

Yeni 8K HDR Shadowplay Görüntü Kaydı

Shadowplay, artık RTX 30 sınıfı grafik kartları için 8K HDR 30FPS kaydı destekliyor. Ek olarak, GeForce GTX 950 ve daha yüksek GPU’lar için 4K’ya kadar HDR desteği sunuluyor. Kayda başlamak için Alt + F9 kısayol tuşlarını kullanmak yeterli.

41 Yeni Oyun İçin Optimum Ayar Desteği

Bildiğiniz gibi GeForce Experience içerisinde oyunlar için hazır ayar profilleri mevcut. Desteklenen oyunlara 41 tanesi daha eklendi. Bunlar;

Among Us, Barn Finders, CARRION, Darksburg, DEATH STRANDING, Destroy All Humans!, Disintegration, F1 2020, Fall Guys, Fishing Planet, Griftlands, Hardspace: Shipbreaker, Helltaker, House Flipper, Hyper Scape, Mafia II: Definitive Edition, Marvel’s Avengers, Microsoft Flight Simulator, Old World, ONE PIECE: PIRATE WARRIORS 4, Outer Wilds, Paper Dolls 2, Persona 4 Golden, Pistol Whip, Planet Coaster, Roblox, Rocket Arena, Rogue Company, Shadow Arena, Shakes and Fidget, Shop Titans, Skater XL, Space Haven, SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom – Rehydrated, STORY OF SEASONS: Friends of Mineral Town, SUPERHOT: MIND CONTROL DELETE, SWORD ART ONLINE Alicization Lycoris, Tetris Effect, Torchlight III, Total War Saga: TROY, Trackmania.